Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych

Szlaki kajakowe

Szlaki kajakowe

Najstarszych elektrowni wodnych

Szlaki kajakowe

Szlak wiedzie przez elektrownie wodne położone na rzekach: Słupi, Łupawie i Wieprzy.

Na trasie szlaku na rzece Słupi znajduje się pięć elektrowni (wszystkie udostępnione do zwiedzania): Skarszów Dolny, Krzynia, Strzegomino, Gałąźnia Mała i Struga.

Na trasie szlaku w dorzeczu Wieprzy znajdują się cztery elektrownie (z czego tylko jedna w Biesowicach udostępniona jest do zwiedzania): Kępice, Kępka, Ciecholub, Biesowice.

Na trasie szlaku w dorzeczu Łupawy znajduje się sześć elektrowni z czego trzy znajdujące się w Smołdzinie, Żelkowie oraz Poganicach udostępnione są do zwiedzania.

 

Papieski
 

szlaki kajakowe II

Szlak powstał na pamiątkę spływu z 1964 r., w którym uczestniczył abp Karol Wojtyła - późniejszy Jan Paweł II. Na trasie szlaku o długości 133,2 km znajduje się dziesięć przystani z pamiątkowymi obeliskami i miejscami biwakowymi.

Trasa szlaku: Gowidlino -> Sulęczyno -> Parchowo -> Soszyca -> Gołębia Góra -> Gałąźnia Mała -> Leśny Dwór -> Lubuń -> Krępa Słupska -> Słupsk.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony