2021

Konkurs ofert na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych

W dniu 10 czerwca 2021 roku Zarząd Powiatu Słupskiego podjął uchwałę nr 55/2021 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wspieranie wykonania zadań publicznych na rok 2021 z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 60.000,00 zł.

Celem konkursu jest pobudzenie aktywności i wzmocnienie kompetencji społecznych osób niepełnosprawnych.
W ramach konkursu możliwe będzie dofinansowanie zajęć mających na celu:
1. Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych.
2. Organizację wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych.
3. Organizację działań promujących aktywność osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego.
4. Prowadzenie kampanii informacyjnych na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji.

Oferty należy składać w wersji elektronicznej poprzez elektroniczny system naboru wniosków „WITKAC” udostępniony na stronie witkac.pl. Pierwszy termin składania ofert upływa 2 lipca 2021 r o godzinie 23:59, po tym terminie oferty będą rozpatrywane w trybie ciągłym, do wyczerpania środków, maksymalnie do 30 września 2021 roku.
Szczegółowe informacje znajdują się w treści ogłoszenia stanowiącego załącznik do uchwały nr 55/2021 Zarządu Powiatu Słupskiego z dnia 10 czerwca 2021 roku: link.
Zachęcamy organizacje pozarządowe do składania ofert.

2021

Wakacyjne połączenia autobusowe do najciekawszych turystycznie miejsc powiatu słupskiego

Na tegoroczne wakacje samorząd powiatu słupskiego zaplanował coś wyjątkowego. Po raz pierwszy, uruchomiona zostanie specjalna siatka sezonowych linii użyteczności publicznej do najciekawszych atrakcji turystycznych regionu słupskiego.

2021

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.