2021

Konkurs ofert na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych

W dniu 10 czerwca 2021 roku Zarząd Powiatu Słupskiego podjął uchwałę nr 55/2021 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wspieranie wykonania zadań publicznych na rok 2021 z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 60.000,00 zł.

Celem konkursu jest pobudzenie aktywności i wzmocnienie kompetencji społecznych osób niepełnosprawnych.
W ramach konkursu możliwe będzie dofinansowanie zajęć mających na celu:
1. Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych.
2. Organizację wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych.
3. Organizację działań promujących aktywność osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego.
4. Prowadzenie kampanii informacyjnych na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji.

Oferty należy składać w wersji elektronicznej poprzez elektroniczny system naboru wniosków „WITKAC” udostępniony na stronie witkac.pl. Pierwszy termin składania ofert upływa 2 lipca 2021 r o godzinie 23:59, po tym terminie oferty będą rozpatrywane w trybie ciągłym, do wyczerpania środków, maksymalnie do 30 września 2021 roku.
Szczegółowe informacje znajdują się w treści ogłoszenia stanowiącego załącznik do uchwały nr 55/2021 Zarządu Powiatu Słupskiego z dnia 10 czerwca 2021 roku: link.
Zachęcamy organizacje pozarządowe do składania ofert.

Informacja o terminie pierwszej sesji Rady Powiatu

Informujemy, że zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Słupsku I nr 365/2024 z dnia 24 kwietnia 2024 r. pierwsza sesja Rady Powiatu Słupskiego odbędzie się w dniu 7 maja 2024 roku (wtorek) o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Komunikat Wydziału Komunikacji i Drogownictwa

W dniu 2 maja br. Wydział Komunikacji w Ustce będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.