2019
W Kobylnicy zakończył się VI Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „Marina 2019” pod patronatem Starosty Słupskiego.
Do konkursowych zmagań przystąpiło 21 solistów oraz 9 zespołów ze szkół podstawowych i placówek kultury z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.
Konkurs ma na celu propagowanie tradycji morskiej w piosence, rozwijanie zainteresowań muzycznych młodzieży, wspieranie działań w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej, czy też prezentację utworów najbardziej wartościowych pod względem artystycznym.
Jury w składzie: Roman Seta (przewodniczący); Maciej Kozakiewicz (członek jury); Anna Bielecka (sekretarz jury) oceniało uczestników w kategoriach soliści i zespoły z podziałem na dwie grupy wiekowe.
Oto laureaci Festiwalu:
KATEGORIA SOLIŚCI KLASY 1 – 4 SP
I miejsce: Zofia Janikowska – MDK Słupsk (opiekun: Bogusława Plebanek)
II miejsce: Julia Janczak – MDK Słupsk (opiekun: Bogusława Plebanek)
III miejsce: Maria Janczak – MDK Słupsk (opiekun: Bogusława Plebanek)
KATEGORIA ZESPOŁY SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 1 – 4 SP
I miejsce: Zespół Figielek – DK Ustka (opiekun: Mariola Wólczyńska)
II miejsca: Zespół Marzenie – SP 2 Słupsk (opiekun Anna Pietruszewska)
III miejsce: Zespół Nutki – SP Bierkowo (opiekun Paula Wesołowska-Szmajda)
KATEGORIA SOLIŚCI kl. 5 - 8 SP
I miejsce: Katarzyna Gumbis – SP 1 Ustka (opiekun: Karina Werra)
III miejsce: Roksana Garbolińska – SP Bierkowo (opiekun: Krzysztof Plebanek)
III miejsce: Nikola Smutek – ZS-P Słupsk (opiekun: Karolina Machutta-Gałązka)
Wyróżnienia:
•Julia Owsiuk – GOK Główczyce (opiekun: Rafał Przybyło)
•Krzysztof Paczkowski – PSM Sławno (opiekun: Bogumił Płachecki),
•Paulina Bąbelek – SP 1 Ustka (opiekun Karina Werra),
•Wiktoria Orczyk – SP Biesowice (opiekun: Tamara Serbaluk),
•Kalina Marczuk – ZS-P Słupsk (opiekun: Karolina Machutta-Gałązka),
KATEGORIA ZESPOŁY kl. 5 - 8 SP
I miejsce: Zespół Prymka – SP 1 Ustka (opiekun: Karina Werra)
II miejsce: Zespół Andante – DK Ustka (opiekun: Mariola Wólczyńska)
Wyróżnienia:
•Zespół Tęcza – SP 8 Słupsk (opiekun: Karolina Krawiec),
•Zespół Atrip – ZS-P Smołdzino (opiekun: Ryszard Pałucki),
•Zespół Abracadabra – SP 9 Rumia (opiekun: Ewa Wodniczak)
Nagrody - wyróżnienia dla opiekunów otrzymali:
1.Rafał Przybyło – SP Kobylnica
2.Bogusława Plebanek – MDK Słupsk