Zaproszenie na LII sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na LII sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r.,poz.1526), na dzień 28 lutego 2023 roku, godz. 1200 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 14, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie kworum.
  3. Przyjęcie protokołów L i LI sesji.
  4. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności w okresie od  poprzedniej  sesji  oraz z wykonania uchwał Rady Powiatu.
  5. Sprawozdanie z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku oraz informacja o stanie bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu słupskiego w 2022 roku.
  6. Sprawozdanie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku o stanie bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu słupskiego w 2022 roku.
  7. Sprawozdanie Starosty Słupskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w roku  2022.
  8. Informacja z realizacji zadań wynikających z powiatowego programu zapobiegania
     przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na terenie Powiatu Słupskiego za 2022 rok.
  9. Podjęcie uchwał:
  1. w sprawie zamiaru likwidacji Branżowej Szkoły I Stopnia w Ustce, Szkoły Policealnej dla Dorosłych w Ustce oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Ustce wchodzących w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce;
  2. zmieniającej uchwałę Nr L/481/2022 Rady Powiat Słupskiego z dnia 29 grudnia 2022 r. w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Słupskiego w 2023 roku;
  3. w sprawie zmian w budżecie Powiatu Słupskiego na 2023 rok;
  4. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Słupskiego.
  1. Sprawozdania komisji Rady Powiatu Słupskiego za 2022 rok.
  2. Wnioski i oświadczenia radnych.
  3. Zakończenie sesji

Informacja o terminie pierwszej sesji Rady Powiatu

Informujemy, że zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Słupsku I nr 365/2024 z dnia 24 kwietnia 2024 r. pierwsza sesja Rady Powiatu Słupskiego odbędzie się w dniu 7 maja 2024 roku (wtorek) o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Komunikat Wydziału Komunikacji i Drogownictwa

W dniu 2 maja br. Wydział Komunikacji w Ustce będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.