Andrzej Wojtaszek - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu

Wojtaszek Andrzej

Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne, ukończył również studia podyplomowe z wychowania fizycznego, zarządzania w administracji samorządowej.

Dyrektor i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Kwakowie, wieloletni działacz i menager sportu. Prezesuje Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubuniu oraz Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Olimpijczyk”. Organizator m.in. Biegu Olimpijskiego w Kwakowie. Za działalność zawodową, samorządową i społeczną Rada Gminy Kobylnica w 2018 roku przyznała mu tytuł „Zasłużony dla Gminy Kobylnica”. W kadencji 1998 - 2006 był gminnym radnym, w kadencji 2006 - 2010 radnym powiatowym i przewodniczył komisji polityki społecznej. W kadencji 2010 - 2014 był członkiem Zarządu Powiatu i pracował w komisji budżetowej. W obecnej kadencji pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Słupskiego, jest członkiem komisji rolnictwa, środowiska i bezpieczeństwa publicznego oraz komisji budżetu i finansów oraz rozwoju powiatu. Gra w golfa.