Jan Olech - Przewodniczący Rady Powiatu

Jan Olech

Doktor nauk wojskowych, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej, Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie. Ukończył też studia podyplomowe na Akademii Rolniczo-Technicznej w Bydgoszczy i Akademii Liderów Samorządowych w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

Dwie kadencje (2006 - 2014) był burmistrzem Ustki. W latach 2002 - 2006 przewodniczył Radzie Miejskiej w Ustce. W pracy zawodowej pełnił funkcje: dowódcy plutonu, dowódcy batalionu, starszego oficera szkoleniowego. Był zastępcą komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Ustce, komendantem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, komendantem Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. W kadencji 2014 - 2018 przewodniczył Radzie Powiatu Słupskiego, pracował w komisji rolnictwa, środowiska i bezpieczeństwa publicznego. W obecnej kadencji także przewodniczy radzie powiatu. Członek Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Odznaczony: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Wpisem do Honorowej Księgi Ministra Obrony Narodowej. Interesuje się historią, turystyką i sportem.