Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Samorząd powiatowy, wzorem roku ubiegłego, we współpracy z operatorem PKS Słupsk SA, przygotował bogatą ofertę wakacyjnych połączeń autobusowych na tegoroczny sezon letni. O szczegółach poinformował na dzisiejszej konferencji starosta słupski Paweł Lisowski wraz z członkami Zarządu Marcinem Kowalczykiem i Rafałem Kononem oraz prezesem spółki PKS Piotrem Rachwalskim.

Linie sezonowe zapewnią wygodny dojazd m.in.:
- do nadmorskich miejscowości takich jak Ustka, Rowy, Poddąbie, Dębina,
- nad jeziora Obłęskie, Krzynia, Dobra,
- do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, latarni morskiej w Czołpinie, na wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, Doliny Charlotty Resort & Spa, czy pałacu w Warcinie.

Nowością w tym sezonie letnim jest również połączenie do Swołowo - Stolica Krainy w Kratę i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz do Starkowa i Zagrody Śledziowej Herring Museum .

Wakacyjne połączenia ruszają już jutro, 1 lipca i będą kursowały do 31 sierpnia br.

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Rada Seniorów Powiatu Słupskiego zakończyła kadencję

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, 12 kwietnia w słupskim Starostwie, członkowie Rady podsumowali swoją działalność mijającej kadencji.