Podsumowanie Powiatowych Zawodów drużyn OSP

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią 12 czerwca br. w Jezierzycach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Powiatu Słupskiego. Udział w nich wzięły 24 drużyny, w tym 11 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Oto laureaci: W grupie drużyn męskich pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Korzybie, drugie OSP Wrząca,trzecie OSP Mielno. Wśród drużyn kobiet na podium znalazły się OSP Mielno, OSP Kępice i OSP Włynkowo.

Klasyfikacja drużyn MDP do lat szesnastu wygląda następująco: drużyny chłopców: OSP Lulemino (I-miejsce), OSP Łupawa (II-miejsce), OSP Barcino (III-miejsce) drużyny dziewczynek: OSP Korzybie (I-miejsce), OSP Wrząca (II-miejsce), OSP Łupawa (III-miejsce). Wśród najmłodszych drużyn do lat 10 pierwsze miejsce zdobyło OSP Smołdzino.

W Zawodach wojewódzkich, planowanych w czerwcu 2023 roku, powiat słupski będą reprezentowały dwie drużyny: OSP Korzybie, OSP Wrząca i OSP Mielno.

Wszystkim drużynom OSP, uczestniczącym w strażackich zmaganiach, gratulujemy przygotowania, umiejętności, postawy i wspaniałej rywalizacji. Raz jeszcze wielkie brawa.

Nowy numer Biuletynu już dostępny

Zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami z regionu

Zarząd Powiatu z absolutorium za 2021 rok

30 czerwca br. odbyła się XLIII Sesja Rady Powiatu Słupskiego. Najważniejszym punktem dzisiejszego posiedzenia było udzielenie absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Powiatu za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Samorząd powiatowy, wzorem roku ubiegłego, we współpracy z operatorem PKS Słupsk SA, przygotował bogatą ofertę wakacyjnych połączeń autobusowych na tegoroczny sezon letni.