Porozumienie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Powiat Słupski wspólnie z siedmioma  samorządami z regionu podpisał porozumienie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Współpraca  pozwoli na bezpośrednie ubieganie się o środki finansowe z funduszy europejskich będących w dyspozycji marszałka województwa. Jednostki samorządu terytorialnego  planują realizację  zadań dotyczących m. in. transportu zbiorowego, efektywności energetycznej, czy zagospodarowania przestrzeni publicznej.

W Zintegrowane Inwestycje Terytorialne angażują się samorządy wchodzące w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Słupsk – Ustka.  Porozumienie oprócz powiatu podpisały gminy - Słupsk, Ustka, Damnica, Dębnica Kaszubska i Kobylnica, oraz miasta -  Słupsk i Ustka.

Nowy numer Biuletynu już dostępny

Zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami z regionu

Zarząd Powiatu z absolutorium za 2021 rok

30 czerwca br. odbyła się XLIII Sesja Rady Powiatu Słupskiego. Najważniejszym punktem dzisiejszego posiedzenia było udzielenie absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Powiatu za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Samorząd powiatowy, wzorem roku ubiegłego, we współpracy z operatorem PKS Słupsk SA, przygotował bogatą ofertę wakacyjnych połączeń autobusowych na tegoroczny sezon letni.