Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

Do Zawodów przystąpiło 18 drużyn, w tym 10 męskich i 8 kobiecych oraz 2 Szkolne Drużyny Pożarnicze. Przeprowadzono je w trzech konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami, ćwiczenie bojowe, konkurencja musztry.

Wyniki konkurencji musztry:

- w grupie mężczyzn: 1️ miejsce - OSP Strzelino, 2 miejsce - OSP Wrząca, 3 miejsce - OSP Pęplino

- w grupie kobiet: 1 miejsce - OSP Łupawa, 2 miejsce - OSP Korzybie, 3 miejsce -  OSP Zaleskie

Wyniki klasyfikacji generalnej:

- w grupie mężczyzn: 1 miejsce - OSP Wrząca  2 miejsce -  OSP Korzybie 3miejsce -miejsce OSP Pęplino.

- w grupie kobiet: 1 miejsce -  OSP Korzybie, 2 miejsce -  OSP Wrząca, 3 miejsce - OSP Mielno.

Wszystkim drużynom OSP, uczestniczącym w strażackich zmaganiach, gratulujemy przygotowania, umiejętności, postawy i wspaniałej rywalizacji. Raz jeszcze wielkie brawa.

Dzień otwarty - Pomorskie bez smogu

Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Starosta Słupski zapraszają na spotkanie pn. „Dzień Otwarty – Pomorskie bez smogu”, które odbędzie się w dniu 5 lipca 2024 r. o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy

Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Od 1 lipca wraca wakacyjna siatka połączeń regionalnych, które Powiat Słupski przygotował we współpracy z operatorem PKS Słupsk. O szczegółach poinformowali na konferencji prasowej: starosta słupski Paweł Lisowski, wicestarosta Marcin Kowalczyk i prezes spółki PKS Tomasz Kowalczyk

Zarząd Powiatu Słupskiego z wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok

Za nami IV Sesja Rady Powiatu Słupskiego, podczas której radni podjęli jednogłośnie dwie ważne uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Słupskiemu absolutorium oraz wotum zaufania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.