Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami, zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Machowinie, był okazją do wyróżnienia instytucji, firm i osób, które bezinteresownie i wielką serdecznością niosą pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

Podczas wczorajszej uroczystości połączonej z występami artystycznymi podopiecznych DPS-ów z terenu powiatu, wręczono również statuetki, będące Honorowym Wyróżnieniem Starosty Słupskiego ”Daję Radość”. Otrzymali je:
Nadleśnictwo Damnica, Fundacja Przystań, Centrum Edukacji Technik Sp. z o. o., Markos Sp. z o. o., Fundacja Lex Humana, Maripol Meble Polska Sp. z o. o., Scania Production Slupsk S. A.
Nominowani do wyróżnienia byli również:
Agnieszka Budkowska - Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Pomocna dłoń”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie, Centrum Integracji Społecznej w Ustce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za Wasze wspaniałe serca. Swoją postawą stajecie się wzorem oraz inspiracją dla innych.

2023

Rusza linia 310: Charnowo, Gałęzinowo i Strzelino

Słupski PKS uruchamia całoroczne kursy na linii nr 310, łączącej Charnowo, Gałęzinowo, Strzelinko oraz Strzelino z głównymi miastami regionu. Autobusy wyjadą na trasy już 1 lutego.

2023

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu

Mieszkańcy powiatu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy punktów pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, działających na terenie powiatu słupskiego.