Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
13.09
2021

Relacja z Powiatowo-Gminnych Dożynek w Objeździe

Za nami Powiatowo-Gminne Dożynki, które w tym roku odbyły się w Objeździe w gminie Ustka.

Na uczestników Dożynek, którzy licznie przybyli na tegoroczne świętowanie, tradycyjnie czekało mnóstwo atrakcji i wspaniała zabawa, w tym oczywiście stoiska KGW oferujące pyszne jedzenie, jak również występy zespołów tanecznych i muzycznych. 

Jednak Święto Plonów jest przede wszystkim okazją do podziękowania rolnikom powiatu słupskiego za ich trud i ciężką pracę. W tym roku odznaczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymali: Marta Magdalena Dołżycka (gmina Smołdzino), Stanisław Cyman (gmina Dębnica Kaszubska), Dariusz Maziec (gmina Damnica), Waldemar i Bogumiła Bąska (gmina Słupsk), Andrzej Sasko (gmina Ustka), Bazyli Medyński (gmina Potęgowo), Małgorzata Tarka-Gliwa (gmina Główczyce).

Wyróżniania Starosty Słupskiego i statuetki „Bursztynowego Kłosa 2021” otrzymali natomiast: Bogumiła i Waldemar Bąska (gmina Słupsk), Karolina i Jakub Terefenko (gmina Główczyce), Roberta i Filip Tates (gmina Kobylnica), Henryk Bokacz (gmina Ustka), Aleksandra i Zbigniew Orzechowscy (gmina Potęgowo), Szymon Rapta (gmina Kępice), Anna i Roman Dudzik (gmina Damnica), Sylwester Pokorski (gmina Smołdzino).

Rozstrzygnięto również tradycyjne konkursy na chleb i wieniec dożynkowy:

Kategoria wieniec tradycyjny:

I miejsce: KGW Głobino - Stanięcino

II. miejsce: Gmina Główczyce - Ciemino

III. miejsce: Gmina Smołdzino / Sołectwo Siecie

Wyróżnienia: Kółko Rolnicze – KGW w Gąbinie

 

Kategoria wieniec niekonwencjonalny:

I miejsce: Sołectwo Wiklino

II miejsce: Gmina Potęgowo – Sołectwo Żochowo

III miejsce: Sołectwo Redzikowo

Wyróżnienia: Rada Solecka – Gmina Ustka - Starkowo

Wyróżnienia: GOK Potęgowo

 

Kategoria chleb dożynkowy z wypieku domowego:

I miejsce: KGW Głobino - Stanięcino

II miejsce: Gmina Smołdzino - Sołectwo Smołdziński Las

III miejsce: Sołectwo Redzikowo

Wyróżnienie: Genowefa Konarzewska

W Konkursie na najlepsze stoisko KGW zwyciężyło stoisko ze Starkowa, choć wszystkie stoiska zaprezentowały się wyśmienicie.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, uczestnikom Powiatowo-Gminny Dożynek  serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia za rok.

01.08
2022

Olimpiada dla Seniorów - etap powiatowy

Zapraszamy Seniorów z powiatu słupskiego do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej "Senior Obywatel 2022/2023". Etap powiatowy zostanie przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe w Słupsku we wrześniu br.

01.08
2022

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Aby oddać hołd Bohaterom Powstania przy Pomniku Powstańców Warszawskich w Słupsku odbyły się uroczystości 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem władz samorządowych, środowisk kombatanckich, przedstawicieli wojska i służb mundurowych oraz mieszkańców.

01.08
2022

Droga nr 1147G od skrzyżowania z DW208 do Ciecholubia przebudowana

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1147G od skrzyżowania z DW208 (Osowo) do Ciecholubia, która objęła odcinek ponad 5 km.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony