Relacja z Powiatowo-Gminnych Dożynek w Objeździe

Za nami Powiatowo-Gminne Dożynki, które w tym roku odbyły się w Objeździe w gminie Ustka.

Na uczestników Dożynek, którzy licznie przybyli na tegoroczne świętowanie, tradycyjnie czekało mnóstwo atrakcji i wspaniała zabawa, w tym oczywiście stoiska KGW oferujące pyszne jedzenie, jak również występy zespołów tanecznych i muzycznych.

Jednak Święto Plonów jest przede wszystkim okazją do podziękowania rolnikom powiatu słupskiego za ich trud i ciężką pracę. W tym roku odznaczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymali: Marta Magdalena Dołżycka (gmina Smołdzino), Stanisław Cyman (gmina Dębnica Kaszubska), Dariusz Maziec (gmina Damnica), Waldemar i Bogumiła Bąska (gmina Słupsk), Andrzej Sasko (gmina Ustka), Bazyli Medyński (gmina Potęgowo), Małgorzata Tarka-Gliwa (gmina Główczyce).

Wyróżniania Starosty Słupskiego i statuetki „Bursztynowego Kłosa 2021” otrzymali natomiast: Bogumiła i Waldemar Bąska (gmina Słupsk), Karolina i Jakub Terefenko (gmina Główczyce), Roberta i Filip Tates (gmina Kobylnica), Henryk Bokacz (gmina Ustka), Aleksandra i Zbigniew Orzechowscy (gmina Potęgowo), Szymon Rapta (gmina Kępice), Anna i Roman Dudzik (gmina Damnica), Sylwester Pokorski (gmina Smołdzino).

Rozstrzygnięto również tradycyjne konkursy na chleb i wieniec dożynkowy:

Kategoria wieniec tradycyjny:

I miejsce: KGW Głobino - Stanięcino

II. miejsce: Gmina Główczyce - Ciemino

III. miejsce: Gmina Smołdzino / Sołectwo Siecie

Wyróżnienia: Kółko Rolnicze – KGW w Gąbinie

Kategoria wieniec niekonwencjonalny:

I miejsce: Sołectwo Wiklino

II miejsce: Gmina Potęgowo – Sołectwo Żochowo

III miejsce: Sołectwo Redzikowo

Wyróżnienia: Rada Solecka – Gmina Ustka - Starkowo

Wyróżnienia: GOK Potęgowo

Kategoria chleb dożynkowy z wypieku domowego:

I miejsce: KGW Głobino - Stanięcino

II miejsce: Gmina Smołdzino - Sołectwo Smołdziński Las

III miejsce: Sołectwo Redzikowo

Wyróżnienie: Genowefa Konarzewska

W Konkursie na najlepsze stoisko KGW zwyciężyło stoisko ze Starkowa, choć wszystkie stoiska zaprezentowały się wyśmienicie.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, uczestnikom Powiatowo-Gminny Dożynek  serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia za rok.

Punkty szczepień w powiecie słupskim

Przedstawiamy mapę aktualnych miejsc szczepień (aktualizowanych na bieżąco) na terenie powiatu słupskiego.

XXXIII sesja Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na XXXIII sesję Rady Powiatu Słupskiego w dniu 26 października 2021 roku, godz. 13.00 (wtorek). W związku z sytuacją epidemiczną posiedzenie odbędzie się hybrydowo: w sali konferencyjnej oraz on- line.