Strategia Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Słupskiego na lata 2023-2030

Rada Powiatu Słupskiego 29 grudnia 2022 r. podjęła uchwałę nr L/483/2022 w sprawie przyjęcia programu rozwoju pn. "Strategia Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Słupskiego na lata 2023-2030". https://bip.powiat.slupsk.pl/dokumenty/17678

Dokument będzie narzędziem służącym do realizacji polityki rozwoju w powiecie. Wpisuje się on w aktualne wewnętrzne i zewnętrzne uwarunkowania rozwoju społeczno-gospodarczego oraz w perspektywę finansową Unii Europejskiej 2021-2027. Jest jednocześnie spójny z dokumentami strategicznymi na poziomie regionalnym i krajowym.

Program został opracowany w szczególności na podstawie ustawy o samorządzie powiatowym oraz ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Zgodnie z regulacjami prawnymi niniejszy dokument stanowi program rozwoju w myśl rozdziału 3 ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. SRSGPS2030 jest programem rozwoju w szczególności w odniesieniu do Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030 i realizuje cele w niej zawarte.

Strategia Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Słupskiego na lata 2023-2030