Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego Pawła Lisowskiego, wicestarosty Marcina Kowalczyka, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Wartość zadania wynosi 4 558 126,12 zł.
Dofinansowanie programu 4 000 000,00 zł.
Realizacja zadania planowana jest na lata 2024-2025.

Zakres inwestycji obejmuje modernizację odcinków dróg powiatowych:
- 1162G odcinek rozpoczynający się 1,3 km od granicy powiatu do początku miejscowości Przytocko (1,0 km) – Gmina Kępice
- 1159G od m. Płaszewo (początek drogi powiatowej) do stawów (0,93 km) – Gmina Kobylnica
- 1175G od granicy powiatu do skrzyżowania Mielno Kolonia (0,86 km) – Gmina Dębnica Kaszubska
- 1105G od skrzyżowania z drogi powiatowej 1015 do skrzyżowania w Swołowie (1,0 km) – Gmina Redzikowo
- 1120G Gąbino skrzyżowanie z DP1112- Gąbino kolonia – granica z gminą Słupsk (1,0 km) – Gmina Ustka
- 1197G od ul. Jagiellońskiej do DK21 (0,19 km) – Miasto Ustka.

Łącznie modernizacja obejmie 4,98 km dróg na terenie powiatu słupskiego. Modernizacja istotnie skróci czas podróży, usprawni ruch, w tym transport zbiorowy oraz bezpośrednio wpłynie na bezpieczeństwo ruchu drogowego i komfort zamieszkania wzdłuż tych dróg. Poprawne powiązanie dróg dojazdowych, lokalnych i zbiorczych z systemem dróg krajowych i wojewódzkich ma istotny ☑️ wpływ na funkcjonowanie gospodarcze regionu słupskiego i powiatu.

Dzień otwarty - Pomorskie bez smogu

Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Starosta Słupski zapraszają na spotkanie pn. „Dzień Otwarty – Pomorskie bez smogu”, które odbędzie się w dniu 5 lipca 2024 r. o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy

Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Od 1 lipca wraca wakacyjna siatka połączeń regionalnych, które Powiat Słupski przygotował we współpracy z operatorem PKS Słupsk. O szczegółach poinformowali na konferencji prasowej: starosta słupski Paweł Lisowski, wicestarosta Marcin Kowalczyk i prezes spółki PKS Tomasz Kowalczyk

Zarząd Powiatu Słupskiego z wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok

Za nami IV Sesja Rady Powiatu Słupskiego, podczas której radni podjęli jednogłośnie dwie ważne uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Słupskiemu absolutorium oraz wotum zaufania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.