Przejdź do treści
Dofinansowanie z budżetu państwa
Projekty unijne
Fundusz dróg samorządowych
24.02
2023

Współpraca z rejonem rożyszczeńskim

W przeddzień rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie samorząd powiatu słupskiego zorganizował kolejny, czwarty, transport z darami dla wschodnich sąsiadów, którzy zostali w ogarniętym wojną kraju.

Pomoc humanitarną przekazała w Hrubieszowie delegacja słupskiego Starostwa partnerom z zaprzyjaźnionego Rejonu Rożyszczeńskiego, położonego w okręgu wołyńskim.

Dary zakupiono dzięki funduszom z rezerwy Powiatu oraz środków Gminy Kobylnica , Gminy Słupsk ,Gminy Główczyce , firmy Farm Frites Poland i przetransportowane dzięki uprzejmości Indeka Group.
Miniony rok to liczne starania samorządu powiatowego w organizację:
- trzech transportów ciężarówek z pomocą dla Ukrainy, zawierających m.in. agregaty prądotwórcze, artykuły medyczne, lecznicze i opatrunkowe, żywność, koce, łóżka, pościel i śpiwory. Część tych darów trafiła do Słupska z partnerskiego powiatu Herzogtum Lauenburg w Niemczech w ramach długoletniej współpracy;
- pobytu na terenie powiatu słupskiego 300 dzieci z ukraińskich domów dziecka z ich opiekunami. W realizacji tego zadania Powiat wspiera Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim samorządom i firmom z regionu słupskiego oraz powiatom partnerskim za okazaną pomoc! Wspierajmy Ukrainę w drodze do wolności.
 
Po przekazaniu darów przedstawiciele Zarządu Powiatu Słupskiego podpisali również odnowienie porozumienia o współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem i Radą Miejską Rożyszcze w Województwie Wołyńskim na Ukrainie, zawartego w 2016 roku. W ramach porozumienia samorządy chcą umożliwić swoim mieszkańcom wymianę doświadczeń i realizację wspólnych projektów w różnych obszarach tematycznych.
Dokument swoimi podpisami sygnowali: Starosta Słupski, Paweł Lisowski oraz Mer Miasta Rozhysche (Rożyszcze) Viacheslav Polishchuk. Podpisanie dokumentu odbyło się w Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie , niedaleko granicy z Ukrainą, dzięki gościnności Starosty Hrubieszowskiego Anety Karpiuk.

 

 

29.11
2023

Podsumowanie LXII sesji Rady Powiatu Słupskiego

28 listopada br. w słupskim Starostwie odbyła się LXII sesja Rady Powiatu Słupskiego.

21.11
2023

Zaproszenie na LXII sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na LXII sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526, z późn. zm.) na dzień 28 listopada 2023 roku, godz. 13:00 (wtorek), w sali konferencyjnej 202 Starostwa.

21.11
2023

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Zarząd Powiatu spotkał się z dyrektorami i pracownikami domów pomocy społecznej , Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku oraz Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci w Ustce.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony