Zarząd Powiatu z absolutorium za 2019 rok

We wtorek, 30 czerwca 2020 r. odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Słupskiego.

Najważniejszym punktem Sesji było udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni rozpatrzyli również raport o stanie Powiatu za rok 2019, który był pierwszym pełnym rokiem funkcjonowania Zarządu VI kadencji. W tym okresie przede wszystkim realizowane były działania inwestycyjne Powiatu, w tym przebudowa dróg powiatowych, oraz wytyczne zawarte w programach i uchwałach Rady Powiatu Słupskiego.

Raport o stanie Powiatu Słupskiego przygotowany przez Zarząd Powiatu, został opracowany w celu przedstawienia najważniejszych działań, jakie miały miejsce w roku 2019. Obowiązek sporządzenia tego dokumentu został wprowadzony do regulacji ustrojowych samorządu Ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r.

Po przedstawionej informacji z realizacji zeszłorocznego budżetu, radni poprzez głosowanie udzielili jednogłośnie absolutorium Zarządowi Powiatu. Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 21 radnych.