Etap Powiatowy Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2024

Starosta Słupski informuje, że rozstrzygnięty został powiatowy etap konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2024 ”.

Komisja powołana zarządzeniem Nr 28/2024 Starosty Słupskiego z dnia 7 czerwca 2024 r. wyłoniła laureata w kategorii „ Wieś”.

Laureatem tegorocznej edycji konkursu została wieś Kusowo.

Konkurs ogłoszony przez Zarząd Województwa Pomorskiego rozstrzygany jest na trzech etapach:

• gminnym,
  • powiatowym,
  • wojewódzkim.

Głównymi celami konkursu są m. in. poprawa jakości życia na wsi, poprawienie atrakcyjności obszarów wiejskich, ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz integracja społeczności lokalnej.