Nazwa zadania: Przebudowa drogi powiatowej nr 1147G od skrzyżowania z DW208 do Ciecholubia (Gmina Kępice).

Opis zadania: Długość odcinka objętego przebudową wynosi 5,20 km . Zakres inwestycji obejmuje m.in. wykonanie:

Zakres robót obejmuje wykonanie:

• Przebudowy jezdni wraz z jej poszerzeniem do 6,0m.
  • Budowy chodników z kostki betonowej o szerokości 2,0m lub 1,5m odsuniętych od jezdni o łącznej długości 100,00m.
  • Budowy zjazdów na posesje z kostki betonowej.
  • Wykonanie oznakowania aktywnego w postaci radaru z tablicą zmiennej treści informującej o prędkości ruchu pojazdu
  • Oznakowania poziomego i pionowego.
  • Budowy zjazdów na tereny przyległe do pasa drogowego.
  • Przebudowy skrzyżowań w ilości 2.
  • Poboczy utwardzonych kruszywem łamanym o szerokości 1,00m

Poprzez realizację celów projektu uzyskano m.in. następujące efekty:

• poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz zarządzania prędkością;
  • zapewnienie spójności sieci dróg publicznych;
  • podniesienie standardów technicznych dróg powiatowych;
  • zwiększenie dostępności transportowej;
  • poprawa dostępności terenów inwestycyjnych.

Stan realizacji: Realizacja w latach 2021-2022.