Świętujemy 120-lecie budynku Starostwa

W listopadzie br. minie 120 lat od oddania do użytku zabytkowego budynku Starostwa w Słupsku, będącego siedzibą władz powiatu. Z tej okazji samorząd Powiatu Słupskiego zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu, miasta Słupska oraz turystów odwiedzających nasz region do wspólnego świętowania.

Jubileuszowe obchody rozpoczną się imprezą plenerową w niedzielę, 27 sierpnia, o godz. 14:00 przy budynku urzędu na ul. Szarych Szeregów 14.

W programie wydarzenia zaplanowano mnóstwo atrakcji :

14:00 – 16:00 Dzień otwarty Starostwa

15:00   Warsztaty i animacje dla dzieci i dorosłych:

• warsztaty bębniarskie,
  • malowania na drewnie,
  • animacje dla dzieci,
  • joga z @Marcelina Joga dla dzieci i dorosłych na świeżym powietrzu /w przypadku złej pogody warsztaty odbędą się w budynku Starostwa/ - obowiązuje zgłoszenie mailowe: promocja@powiat.slupsk.pl, od 16:00 do 16.45 godz. dzieci, od 17.00 - 17:45 grupa dorośli).

17:30   Uroczyste otwarcie obchodów przez Starostę Słupskiego Pawła Lisowskiego

17:45   Jubileuszowy tort

18:00   Koncert Zespołu Lord – The Sound of Queen

20:00   Koncert Patrycji Markowskiej

Sponsorami imprezy są: Indeka, Excellent Home i Piekarnia-Cukiernia Jakubowscy.

---------------------------------------------------------------

UWAGA!!! Informujemy jednocześnie, że w związku z organizacją obchodów 120-lecia budynku słupskiego Starostwa Most Kowalski oraz ul. Szarych Szeregów (od skrzyżowania przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa do budynku Sąd) będą czasowo wyłączone z ruchu i strefy parkowania przez cała dobę w niedzielę 27 sierpnia. Prosimy o niepozostawianie pojazdów na parkingach od godzin wieczornych w sobotę 26 sierpnia. Prosimy stosować się do czasowej zmiany organizacji ruchu - brak zastosowania będzie wiązał się m.in. z odholowaniem auta na parking strzeżony na koszt właściciela w przypadku pozostawienia pojazdu mimo zastosowania odpowiedniego oznakowania.

---------------------------------------------------------------

Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania!

W razie pytań prosimy o kontakt: tel. (59) 841 87 21, e-mail: promocja@powiat.slupsk.pl.

Regulamin obchodów w dniu 27 sierpnia 2023 r.

Więcej o zabytkowym budynku Starostwa:

Budynek Starosta oddano do użytku 6 listopada 1903 r. Powstał on na miejscu rozebranego, ryglowego budynku z kuźnią Rehfeldt`a. Plany architektoniczne wykonał Karl Bel z Berlina. Prace budowlane trwały zaledwie osiemnaście miesięcy.

Powierzchnia obiektu w kształcie litery „U” wynosi 840 m2. Budynek jest w całości podpiwniczony. Ściany zewnętrzne posiadają licowanie cegłą klinkierową o lekko matowej czerwonej barwie. Liczne zdobienia z w granicie i piaskowcu nadają zabytkowi szczególnego charakteru i uroku. Detale nawiązują do epok renesansu i baroku flamandzkiego. Elementy dekoracyjne umieszczone przy tarczach lub oknach nawiązują do kasztanowców rosnących nad Słupią, liści akantu i licznych kwiatów oraz ostów. Tarcze umieszczone na budynku y przedstawiają symboliczne dla administracyjnego przeznaczenia budynku. Tarcza z trzema pszczołami to symbol pracowitości i dobrobytu, łuk z rogiem – symbol leśnego i myśliwskiego bogactwa powiatu, żaglowiec nawiązuj do tradycji portowych związku powiatu słupskiego z usteckim portem, a narzędzia rolnicze symbolizują gospodarkę rolną.

Broszura - Budynek Starostwa

Zaproszenie na II sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na II sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje na dzień 14 maja br. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa

Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych wraz z kombatantami i mieszkańcami regionu słupskiego uczcili pamięć ofiar wojny, składając kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Słupsku.

Nowe władze Powiatu Słupskiego wybrane

Za nami I Sesja Rady Powiatu Słupskiego nowej kadencji, podczas której Radni złożyli ślubowanie, a następnie wybrali Przewodniczącego Rady Powiatu Słupskiego, Starostę i Wicestarostę Powiatu Słupskiego.