Nazwa pełna zadania:

Instalacja OZE i poprawa efektywności energetycznej wraz z przebudową zaplecza technicznego Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku.

Opis zadania:

Przedmiotem projektu jest modernizacja budynku administracyjnego Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku przy ul. Słonecznej 16e oraz baz zaplecza socjalno-biurowego Obwodu drogowego nr 1 w Słupsku. Inwestycja będzie polegała przede wszystkim na termomodernizacji budynków obejmując m.in. instalację nowych odnawialnych źródeł ciepła służących do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody tj. system fotowoltaiki wraz z kolektorami słonecznymi modułami fotowoltaicznymi oraz pompą ciepła, termoizolacje podłóg oraz stropów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalacja oraz wymiana już istniejącego oświetlenia na LED, wymiana i instalacja nowych wydajnych i energooszczędnych urządzeń grzewczych. Miejsce realizacji: Obwód drogowy nr 1 w Słupsku ul. Słoneczna 16e – adaptacja budynków magazynowych, budynek administracji ZDP w Słupsku ul. Słoneczna 16e – modernizacja pomieszczeń.

Inwestycja obejmuje m.in:

- słoneczne moduły fotoelektryczne wraz z pompą ciepła;

- instalację systemu centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody;

- zainstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;

- roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne;

- roboty elektryczne;

- roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych;

- roboty budowlane w zakresie nawierzchni dojść do budynków.

Montaż finansowy:

- szacunkowa wartość zadania – 950 000 zł;

- dofinansowanie POLSKI ŁAD – 902 500 zł;

- wkład własny – 47 500 zł.