Przebudowa drogi powiatowej nr 1115G na odcinku Wytowno-Bydlino - Etap I

Nazwa pełna zadania: Przebudowa drogi powiatowej nr 1115G na odcinku Wytowno-Bydlino - Etap I (Gmina Ustka i Gmina Słupsk)

Opis zadania:

Przebudowa odcinka drogi nr 1115G klasy Z (zbiorczej) o długości 3,0 km od skrzyżowania z DK21 w Bydlinie do m. Machowino: poszerzenie jezdni do 6,0 m, w tym przebudowa dwóch obiektów mostowych; budowa ciągu pieszo-rowerowego w Bydlinie, chodników, zatok autobusowych, wysp dzielących i zjazdów.

Realizacja zadania polepszy skomunikowanie miejscowości Machowino i Redwanki z siedzibą powiatu słupskiego, zwiększy potencjał gospodarczy i dostępność obszarów położonych przy drodze nr 1115G.

Droga nr 1115G obsługuje ruch lokalny oraz ponadregionalny generowany przez transport zbiorowy. Stanowi trasę alternatywną dla drogi krajowej nr 21 w kierunku Ustki.