Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego

Nazwa pełna zadania:

Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego

Opis zadania:

Zakres inwestycji obejmuje modernizację wybranych odcinków dróg

powiatowych o najgorszym stanie technicznym. Modernizacja istotnie skróci czas

podróży, usprawni ruch, w tym transport zbiorowy oraz bezpośrednio wpłynie na bezpieczeństwo ruchu drogowego i komfort zamieszkania wzdłuż tych dróg.

Wykaz działań planowanych w ramach realizacji inwestycji to modernizacja wybranych odcinków (lokalizacja wraz z przybliżoną długością):

- DP1162G odc. rozpoczynający się 1,3 km od granicy powiatu do początku miejscowości Przytocko (1,0 km) – gmina Kępice,

- DP1159G od m. Płaszewo ( początek drogi powiatowej) do stawów (0,93 km) – gmina Kobylnica,

- DP1175G od granicy powiatu do skrzyżowania Mielno Kolonia (0,86 km) – gmina Dębnica Kaszubska,

- DP1105G od skrzyżowania z DP 1015 do skrzyżowania w Swołowie (1,0 km) – gmina Słupsk,

- DP1120G Gąbino skrzyżowanie z DP1112- Gąbino kolonia – granica z gminą Słupsk (1,0 km) – gmina Ustka,

- DP1197G od ul. Jagiellońskiej do DK21 (0,19 km) – Miasto Ustka.

W sumie modernizacja obejmie w przybliżeniu 4,98 km dróg na terenie Powiatu Słupskiego. Poprawne powiązanie dróg dojazdowych, lokalnych i zbiorczych z systemem dróg krajowych i wojewódzkich ma istotny wpływ na funkcjonowanie gospodarcze regionu słupskiego i powiatu.

Montaż finansowy:

- szacunkowa wartość zadania - 4 081 640 zł;

- dofinansowanie POLSKI ŁAD - 4 000 000 zł;

- wkład własny - 81 640 zł.