Nazwa pełna zadania: Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez kompleksową modernizację dróg powiatowych w Powiecie Słupskim

Opis zadania:

Zadanie obejmuje modernizację odcinków dróg polegającą na wykonaniu nakładki bitumicznej z betonu asfaltowego oraz w zależności od odcinka poboczy z kruszywa łamanego, wykonaniu odcinków pobocza z płyt YOMB, remontu odcinków istniejących chodników w miejscowościach wraz z remontem oznakowania poziomego.

Poszczególne odcinki stanową m.in. połączenia w kierunku dróg krajowych i wojewódzkich, miejsc atrakcyjnych turystycznie.

Odcinki planowane do realizacji oraz przybliżona długość odcinka drogi powiatowej:

• 1108G Wielichowo - Bruskowo Wielkie – 1,8 km (Gmina Słupsk)
  • 1122G ul. Partyzantów w Gardnie Wielkiej – 0,5 km (Gmina Smołdzino)
  • 1137G Damno- Wiatrowo – 0,9 km (odcinek poza miejscowościami) (Gmina Damnica)
  • 1147G Ciecholub - Darnowo – 4 km (Gmina Kępice)
  • 1137G Drzeżewo -Lipno, 1144G Wykosowo,1180G Wolinia, 1125G Rumsko- Równo – łącznie 2,6 km (Gmina Główczyce)
  • 1174G DW 210-Krzynia (do mostu przy elektrowni) – 2,3 km (Gmina Dębnica Kaszubska)
  • 1104G Sycewice do granic powiatu (Pałowo) – 1,7 km (Gmina Kobylnica)
  • 1192G Dąbrówno-Wargowo – 2 km (Gmina Potęgowo)
  • oraz modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Ustka