Strona Archiwalna Powiat Słupski

Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Poniedziałek 9 Września 2019     Imieniny: Piotra, Jacka, Sergiusza

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Aktualności

Multimedia

  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Słupskie uroczystości 67. rocznicy zakończenia II wojny światowej

Starosta słupski Sławomir Ziemianowicz i wicestarosta Andrzej Bury wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 67. rocznicę zakończenia II wojny światowej, które odbyły się na terenie 7. Brygady Obrony Wybrzeża i na placu Zwycięstwa. Z okazji Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności na terenie słupskiej jednostki zorganizowano Dzień Otwartych Koszar.

Przed uroczystościami w 7. Brygadzie złożono kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na placu Zwycięstwa, natomiast po uroczystościach w jednostce  złożono wiązanki w innych ważnych miejscach pamięci narodowej. W  programie oficjalnej części znalazło się podniesienie flagi państwowej, przemówienie okolicznościowe, odczytanie apelu pamięci i salwa honorowa, pieśń Wojska Polskiego w wykonaniu wojskowej orkiestry dętej oraz defilada. Podpułkownik Andrzej Usik, szef szkolenia 7. BOW w swoim przemówieniu zwrócił uwagę,  iż już sześćdziesiąt siedem lat możemy się cieszyć życiem w wolnej i niepodległej Polsce. Nie wolno jednak zapominać nam o ludziach i tragicznej przeszłości ojczyzny.

 W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, parlamentarzyści, kombatanci, wojsko, policja, harcerze, młodzież szkolna, organizacje społeczno-polityczne oraz mieszkańcy, także ci najmłodsi. Słupskie przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem obserwowały to wydarzenie. Po części oficjalnej chętni mieli okazję zajrzeć do wnętrza czołgu, obejrzeć wojskowe auta, dotknąć prawdziwej broni i zobaczyć makiety wojskowych samolotów. Przez cały czas czynny był punkt informacyjno-promocyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień dotyczący naboru do Narodowych Sił Rezerwowych.

W Polsce Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności zostało ustanowione dekretem z 8 maja 1945 roku zatwierdzonym przez Krajową Radę Narodową, której przewodził Bolesław Bierut.

  • autor: MM, fot. autor

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7742396 wejść.
Strona Archiwalna