Strona Archiwalna Powiat Słupski

Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Sobota 7 Września 2019     Imieniny: Marka, Melchiora, Reginy

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Dla mieszkańcówKultura i zabytki

Multimedia

 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015
 • Spotkanie sołtysów 15.05.2015

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Sonda

Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
pierwszy raz
raz w roku
kilka razy w roku
oddane głosy: 33

Przejdź do treści strony

Festiwal Folklorystyczny 2019

30.000 zł z NCK na III Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019


Uprzejmie informujemy, że Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku już po raz drugi znalazło się  w gronie beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2019.  NCK przyznało 30000 zł na organizację III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019. Impreza zaplanowana jest na 16 czerwca br. w Parku Kultury, Sporu i Rekreacji w Słupsku.

Festiwal będzie miał charakter konkursu z udziałem co najmniej 16 zespołów. Zorganizowany zostanie w celu upowszechnienia i utrwalenia wśród mieszkańców powiatu słupskiego i Słupska wiedzy oraz umiejętności wywodzących się z kultur tradycyjnych: muzycznych i tanecznych - za pomocą miejscowych i przyjezdnych zespołów folklorystycznych, które są bezpośrednimi spadkobiercami tych kultur. Zaplanowane są również działania okołofestiwalowe: warsztaty rzeźbiarskie, kowalskie, ceramiczne, wikliniarskie itp., pokazy i wystawy, podczas których zainteresowane osoby będą mogły nabyć wiedzę i umiejętności od m.in. mistrzów ginących już zawodów wiejskich. Przewidziany jest także kiermasz kół gospodyń wiejskich i rękodzielników. Całość promować ma folklor, ukazywać jego różnorodność, a zarazem prowadzić do integracji środowiska wiejskiego i miejskiego zróżnicowanego m. in. ze względu na pochodzenie: narodowościowe, etniczne czy wyznaniowe poprzez wspólną zabawę, tj. taniec i śpiew wykonawców z publicznością oraz udział w innych działaniach towarzyszących festiwalowi.

Głównym celem III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019 jest upowszechnienie i utrwalanie wśród mieszkańców powiatu słupskiego i Słupska (zwłaszcza dzieci i młodzieży) wiedzy oraz umiejętności wywodzących się z kultur tradycyjnych: muzycznych i tanecznych - za pomocą miejscowych i przyjezdnych zespołów folklorystycznych, które są spadkobiercami tych kultur. Celem imprezy jest także ukazanie różnorodności grup folklorystycznych ze względu m.in. na pochodzenie: narodowościowe, etniczne, wyznaniowe, środowiskowe, czy geograficzne (odmienność prezentowanej muzyki, tańca, strojów i instrumentów). Zadaniem przedsięwzięcia jest również szeroko rozumiane promowanie folkloru oraz integracja środowiska wiejskiego (powiat słupski) i miejskiego (miasto Słupsk) przy okazji wspólnej zabawy za pomocą: tańca i śpiewów wykonawców z publicznością oraz innych działań towarzyszących Festiwalowi. Cele konkursowej części Festiwalu to: kultywowanie i upowszechnianie dorobku niematerialnego dziedzictwa kulturowego polskiej wsi; propagowanie tradycji ludowych i folkloru; prezentacja piękna zawartego w śpiewie, tańcu i muzyce ludowej; ocena dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych; wymiana doświadczeń. Jurorzy oceniać będą: dobór repertuaru; wykonanie; choreografię i aranżację muzyczną; stroje, ogólny wyraz artystyczny. Z kolei zaplanowane: warsztaty, pokazy i wystawy (działania okołofestiwalowe) mają dać szansę zainteresowanym osobom na nabycie wiedzy i unikatowych umiejętności od m.in. mistrzów (przedstawicieli) ginących już zawodów wiejskich.

Cały projekt skierowany jest do różnych środowisk regionu słupskiego, w tym powiatu słupskiego i miasta Słupska, wszystkich grup wiekowych: dzieci i młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych. Dla publiczności Festiwal ma być okazją do bliższego zapoznania się z pięknem zawartym w tańcu, śpiewie i muzyce ludowej. Z kolei dla zespołów biorących udział w imprezie będzie ona płaszczyzną: poznania i integracji, wymiany doświadczeń artystycznych, wzajemnej inspiracji, a także rywalizacji konkursowej, która skłania do podnoszenia swoich umiejętności. Celem długofalowym Festiwalu jest zachęcenie do tworzenia w przyszłości nowych zespołów folklorystycznych, nawiązujących do kultur tradycyjnych, poprzez ukazanie dobrych praktyk, tj. działających już grup muzyczno-tanecznych, wywodzących się z terenów wiejskich (a także miejskich), które funkcjonują od lat, rozwijają się i odnoszą liczne sukcesy.


Niebawem rozesłane zostaną regulaminy i karty zgłoszeń do zainteresowanych zespołów. Zapraszamy do obejrzenia relacji z II Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2018 r.

https://www.facebook.com/morskipowiatslupski/videos/2092044364373657/

Kontakt z Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 14B, 76-200 Słupsk, tel. 59 844 57 58,
e-mail: biuro@cer.slupsk.pl

 • Festiwal Folklorystyczny 2019
 • Festiwal Folklorystyczny 2019

Stypendia dla twórców i osób zajmujących się upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury

Do 31 stycznia br. można składać wnioski o stypendium starosty słupskiego w dziedzinie kultury. Mogą się o nie ubiegać osoby fizyczne we własnym imieniu oraz instytucje kultury, stowarzyszenia i inne jednostki organizacyjne na rzecz wskazanych kandydatów, w szczególności laureatów konkursów. Może uzyskać je jedna osoba lub zespół osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury. Stypendium przyznaję się na okres 6 miesięcy albo jednego roku. W związku z tym, że maksymalna jego kwota nie może miesięcznie przekroczyć 300 zł dla jednego stypendysty, półroczne stypendium, jakie będzie można uzyskać, wyniesie 1800, a roczne - 3600 zł.

Wnioski o przyznanie stypendium składa się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14. We wniosku kandydat na stypendystę, oprócz informacji o dorobku twórczym, artystycznym, naukowym, popularyzatorskim lub innym powinien przedstawić program stypendialny, obejmujący cel, na który ma być przeznaczone stypendium, plan pracy w okresie jego pobierania oraz termin jej zakończenia. Przy ocenie wniosku brana będzie też pod uwagę dotychczasowa realizacja przez kandydata projektów z dziedziny kultury o istotnym znaczeniu dla powiatu słupskiego.

Wzór wniosku i regulamin przyznawania stypendium można pobrać ze strony internetowej powiatu: https://www.powiat.slupsk.pl/507,pliki-do-pobrania lub uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Słupsku. W przypadku nie wykorzystania wszystkich środków finansowych zaplanowanych w budżecie powiatu na stypendia, po zakończeniu przyjmowania wniosków  do 31 stycznia br., będzie można je składać w drugim terminie - do 31 lipca br.

VI Biesiada Literacka z Turniejem Jednego Wiersza

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy zapraszają wszystkich poetów, regionalistów i ludzi zainteresowanych poezją do udziału w VI Biesiadzie Literackiej z Turniejem Jednego Wiersza. Impreza odbędzie się w czwartek, 15 listopada o godzinie 16.00 w sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.


Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie jednego własnego wiersza o dowolnej tematyce. (do 31 października 2018 r.) na adres e-mail biblioteka@kobylnica.pl. Gościem specjalnym tegorocznej biesiady będzie Łukasz Majewski - laureat kilkudziesięciu festiwali piosenki literackiej i autorskiej. W roku 2013 ukazała jego debiutancka książeczka z wierszykami dla dzieci „WierszTaki dla dzieci”. W tym samym roku premierę miała płyta „Mężczyzna z zakolami" z autorskim repertuarem, a w roku 2015 płyta „Ad acta".

Szczegóły na stronie internetowej GBP w Kobylnicy oraz w załącznikach.

 

V Biesiada Literacka z Turniejem Jednego Wiersza „Czytajmy Poezję”

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy i Centrum Edukacji Regionalnej zapraszają wszystkich poetów, regionalistów i ludzi zainteresowanych poezją do udziału w V Biesiadzie Literackiej z Turniejem Jednego Wiersza „Czytajmy Poezję”.

XV Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)Profesjonalną

Konkurs „Zabytek Zadbany”

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”.

Biesiada Literacka, Turniej Jednego Wiersza "Czytajmy poezję"

Zakończył się XIII Ustecki Festiwal Filmów Amatorskich UFF(o)A

Film dokumentalny pt. „85625” Macieja Jarczyńskiego zdobył Grand Prix XIII Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A, który odbył się 17 czerwca br. w Domu Kultury w Ustce.

Poetycki wieczór śpiewu i recytacji. Nowa antologia cieszy autorów i czytelników.

Blisko pięćdziesięciu autorów odebrało w piątek (13 bm.) najnowszą antologię poezji „Świat idzie inną drogą”, a na scenie damnickiego Centrum Edukacji i Kultury zaprezentowało się 16. młodych wykonawców poezji śpiewanej. Wszystko to podczas XIV Powiatowych Spotkań z Poezją (Nie)Profesjonalną i V Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej.

Zapraszamy na IV Powiatowy Przegląd Teatrzyków Wiejskich „WIEJSZTUK 2015”

Uprzejmie informujemy, że 10 listopada 2015 roku w Wozowni w Warcinie odbędzie się IV odsłona Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Wiejskich „WIEJSZTUK 2015”.

II Powiatowy Przegląd Solistów - Instumentalistów - Potegowo 2015

Zapraszamy uczniów oraz osoby dorosłe do wzięcia udziału w przeglądzie organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie.

Konsultacje Programu opieki nad zabytkami powiatu słupskiego na lata 2015-2018

Zarząd Powiatu Słupskiego informuje o rozpoczęciu konsultacji projektu Programu opieki nad zabytkami powiatu słupskiego na lata 2015-2018

Nowy numer "Powiatu Słupskiego"

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru biuletynu "Powiat Słupski" i "Wsi Tworzącej" w wersji elektronicznej.

Nagrodzeni za aktywność twórczą i kulturalną

W sobotę (20 czerwca 2015 r.) podczas Powiatowych Obchodów Dnia Działacza Kultury w Strzyżynie (gm. Damnica) wręczono doroczne nagrody Starosty Słupskiego za działalność kulturalną. Wyłoniono też laureatów I Festiwalu Współczesnej Piosenki Wiejskiej.

Powiatowy Dzień Działacza Kultury

Zapraszamy na XIV Powiatowe Obchody Dnia Działacza Kultury, które w tym roku odbędą się podczas I Festiwalu Współczesnej Piosenki Wiejskiej 20 czerwca w Strzyżynie (gm. Damnica).

XIII Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)Profesjonalną i IV Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej

Zapraszamy do Damnicy na XIII Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)Profesjonalną i IV Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej, które odbędą się 26 marca br. w sali widowiskowej Centrum Edukacji i Kultury.

Zaproszenie na potrójny wernisaż

Galeria Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego zaprasza na uroczyste otwarcie wystaw: malarstwa Krystyny Czuchy, malarstwa Czesława Guita „Koń i jego pan”, prac uczestników II Objazdowych Warsztatów Rzeźbiarskich Kobylnica-Ustka-Kępice

Stypendia dla twórców kultury na 2015 rok

Z dniem 31 stycznia br. upływa I termin składania wniosków o przyznanie stypendium osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury w 2015 r. w powiecie słupskim. W związku z tym, że jest to sobota, wnioski można składać do 2 lutego br.

Zimowy Rajd Pieszy

Zapraszamy na Zimowy Rajd Pieszy. Wymarsz w Nowy Rok (czwartek) o godzinie 12.00 z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce, ul. Grunwaldzka 35.

Powiatowy Kulig Drezynowy z Mikołajem

Powiatowy Kulig Drezynowy z Mikołajem
Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie ze Stowarzyszeniem Użyteczności Publicznej „Aktywne Pomorze”, organizuje 13 grudnia br. Powiatowy Kulig Drezynowy z zabawą mikołajkową.

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Kraina lodu" Witolda Leśniewskiego

Wernisaż odbędzie się 24.10.2014 r. o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Słupsk, Głobino 47.

Jubileuszowa wystawa z okazji 45-lecia pracy twórczej Zenona Frąckiewicza i promocja najnowszych wydawnictw książkowych starostwa

W sobotę (13 bm.) w ramach Święta Samorządów Powiatu Słupskiego odbędzie się o godzinie 10.30 uroczyste otwarcie w Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego (parter starostwa) jubileuszowej wystawy rzeźby Zenona Frąckiewicza z Łupin z okazji 45-lecia jego twórczości artystycznej, a o godzinie 11.00 w sali 2002 na II piętrze starostwa - promocja najnowszej książki Jana Edwarda Maziejuka pt. „Krekodaj (słupski)” i albumu fotograficznego „Spacer po Starostwie Powiatowym w Słupsku”.

Nagrodzono chleby i wieńce dożynkowe

Podczas Powiatowego Święta Plonów w Kobylnicy rozstrzygnięto konkurs na chleb i wieniec dożynkowy.
 • I miejsce - kategoria wieniec klasyczny
 • II miejsce - kategoria wieniec klasyczny
 • I miejsce - kategoria wieniec niekonwencjonalny
 • II miejsce - kategoria wieniec niekonwencjonalny
 • III miejsce - kategoria wieniec niekonwencjonalny

Podsumowanie XVII edycji Nadbałtyckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Bursztynowe Słoneczko"

Za nami już XVII edycja Nadbałtyckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Bursztynowe Słoneczko, który odbył się w dnia 7 i 8 czerwca w Ustce.

Powiatowy Dzień Działacza Kultury

Tegoroczne obchody Powiatowego Dnia Działacza Kultury odbędą się 29 maja (czwartek) w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

Mija termin zgłoszeń kandydatów do nagród dla twórców i działaczy kultury

Zbliża się końcowy termin zgłaszania kandydatów do nagrody Starosty Słupskiego przyznawanej osobom zajmującym się twórczością artystyczną i ochroną dóbr kultury.

V Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”

W czwartek 10 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się V Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”. Przeszło 100 uczestników, 48 wykonawców – solistów i zespołów rywalizowało między sobą w 6 kategoriach

Przyznano stypendia dla twórców kultury 2014

Dnia 3 bm. (czwartek) o godzinie 10.00 w sali nr 127 Starostwa Powiatowego przy ulicy Szarych Szeregów 14 w Słupsku zostały uroczyście podpisane umowy ze stypendystami Starosty Słupskiego zajmującymi się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury w powiecie słupskim.

Wyniki IX Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Słupskiego 2014

IX Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Słupskiego 2014 rozstrzygnięty. W sobotę w sali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach dziewięć KGW zmagało się o Grand Prix Starosty Słupskiego.

Wyniki III Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej

Przedstawiamy wyniki III Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej, który odbył się 7 lutego w sali widowiskowej Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy.

XII Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)Profesjonalną

Zapraszamy 7 lutego br. na godzinę 17.00 do sali widowiskowej Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy na XII Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)Profesjonalną podczas których odbędzie się III Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej.

Zgłoszenia do udziału w III Powiatowym Przeglądzie Poezji Śpiewanej

Starostwo Powiatowe w Słupsku, Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie oraz Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy serdecznie zapraszają do udziału w III Powiatowym Przeglądzie Poezji Śpiewanej.

Powiatowy Konkurs na Najładniejszą Choinkę Bożonarodzeniową

Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie ogłasza II Powiatowy Konkurs na Najładniejszą Choinkę Bożonarodzeniową organizowany pod patronatem starosty słupskiego Pana Sławomira Ziemianowicza.
Celem konkursu jest kultywowanie dziedzictwa niematerialnego, jakim jest strojenie choinki z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Otwarcie Galerii Sztuki Ludowej

Zapraszamy 28 listopada br. na Dzień Otwarty Starostwa podczas, którego o godzinie 11.00 odbędzie się otwarcie Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego, która rozpoczyna działalność pod opieką artystyczną Zenona Frąckiewicza.

Przedłużono termin zgłaszania grup teatralnych do WIEJSZTUKA 2013

Uprzejmie informujemy o przedłużonym terminie zgłaszania grup teatralnych do udziału w III Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Wiejskich WIEJSZTUK 2013 organizowanym przez Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie.

Wystawa Tomasza Popławskiego pt.: "W krzywym zwierciadle"

Wystawa "W krzywym zwierciadle" powstała za stypendium Starosty Słupskiego, które zostało również przeznaczone na przygotowanie i wydanie książki pod tym samym tytułem.

"Poznajemy zapomniane zabytki Pomorza" - konkurs

Pomorska Fundacja Pamięci Gryfitów zaprasza wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w konkursie fotograficznym poświęconym zabytkowym obiektom znajdującym się na terenie Powiatu Słupskiego.

Biesiada literacka - Czytajmy poezję

W piątek 13 września br. o godz. 16.00 w sali teatralnej Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy rozpocznie się Biesiada literacka ph. „Czytajmy poezję”, połączona z Turniejem Jednego Wiersza. Impreza jest otwarta, mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani.

Powiatowy konkurs na chleb i wieniec dożynkowy

Zarząd Powiatu Słupskiego uchwałą Nr 67/2013 z dnia 01 sierpnia br. postanowił o organizacji Powiatowego konkursu na chleb i wieniec dożynkowy 14 września br. podczas Powiatowego Święta Plonów w Główczycach.

Wyniki prac z pierwszego posiedzenia komisji konkursowej ds. rozpatrzenia ofert w zakresie dofinansowania wkłądu własnego organizacji pozarządowych do realizacji projektów współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych

W dniu 18 lipca br. Zarząd Powiatu Słupskiego zaakceptował wyniki prac z pierwszego posiedzenia komisji konkursowej ds. rozpatrzenia ofert w zakresie dofinansowania wkłądu własnego organizacji pozarządowych do realizacji projektów współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych.

Laureaci Białych Bocianów 2013

Gala rozdania nagród, połączona z Powiatowymi Obchodami Dania Działacza Kultury, odbyła się w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Ogłaszaniu laureatów towarzyszyły występy Orkiestry Gminnego Centrum, jej solistek – Anny Jakubowskiej i Katarzyny Wołoszyn oraz zespołu „Ale Babki” pracującego pod dyrekcją Elżbiety Stec.

Panie z naszego powiatu uczyły się carvingu i bukieciarstwa

Jak rzeźbić w owocach i warzywach oraz jak wyczarowywać piękne kompozycje z kwiatów uczyły się mieszkanki powiatu słupskiego. Wszystko to podczas dwudniowych warsztatów, zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Miasta i Gminy Kępice "Razem dla Kępic".

Zapraszamy na XII Powiatowe Obchody Dnia Działacza Kultury!

Zapraszamy na XII Powiatowe Obchody Dnia Działacza Kultury, które odbedą się 14 czerwca br. o godzinie 16.00 w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Dzisiaj rozpoczynają się warsztaty z carvingu i bukieciarstwa

Warsztaty ph. "Sztuka integruje - warsztaty florystyczne i carvingu dla liderek z powiatu słupskiego" poprowadzą czerwca specjaliści od florystyki i carvingu. Wezmą w nich udział mieszkanki powiatu słupskiego.

Zapraszamy na 16. Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bursztynowe Słoneczko"

16. Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bursztynowe Słoneczko" odbędzie się w dniach 1 i 2 czerwca br. Jest on okazją na spotkanie się młodych wokalistów z różnych części kraju, którzy mogą skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami, wymienić doświadczenia, nawiązać nowe przyjaźnie.

Warsztaty z carvingu i bukieciarstwa

Warsztaty odbędą się w dniach 7-8 czerwca 2013 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kępicach. Rekrutację na terenie gmin powiatu słupskiego prowadzą dyrektorzy Ośrodków Kultury.

"Sabat czarownic" w Starostwie

Dnia 17 maja br. o godzinie 9.00 w ramach majowych „Dni Bibliotek” rozpoczęła się piąta edycja imprezy pn. „Z biblioteką przez Słupsk”. W tym roku motywem przewodnim były wiedźmy i czarownice.

"Z biblioteką przez Słupsk"

Dnia 17 maja od godziny 9.00, w ramach majowych „Dni Bibliotek” odbędzie się piąta edycja imprezy pn. „Z biblioteką przez Słupsk”.

Wystawa Krzysztofa Sokala "Mieszkańcy Lasu"

Zapraszamy na wystawę pt. "Mieszkańcy lasu" autorstwa Krzysztofa Sokala z Kępic – leśniczego w Nadleśnictwie Sławno, członka Słupskiego Klubu Fotograficznego FOTOAKTYWNI, Koła Łowieckiego DIANA w Warcinie.

Przyznano stypendia dla twórców kultury

Dnia 25 bm. (czwartek) o godzinie 13.30 w sali nr 127 Starostwa Powiatowego przy ulicy Szarych Szeregów 14 w Słupsku zostały uroczyście podpisane umowy ze stypendystami Starosty Słupskiego zajmującymi się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dób kultury w powiecie słupskim.

Wystawa leśnych zwierząt w Starostwie

Zapraszamy na otwarcie wystawy pt. "Mieszkańcy lasu" autorstwa Krzysztofa Sokala z Kępic – leśniczego w Nadleśnictwie Sławno, członka Słupskiego Klubu Fotograficznego FOTOAKTYWNI, Koła Łowieckiego DIANA w Warcinie.

Mija termin zgłoszeń do nagród dla twórców i działaczy kultury

Zbliża się końcowy termin zgłaszania kandydatów do nagrody Starosty Słupskiego przyznawanej osobom zajmującym się twórczością artystyczną i ochroną dóbr kultury.

„Przyroda powiatu słupskiego w obiektywie” - zapraszamy na wystawę!

Dnia 15 kwietnia br. o godzinie 11.00 w budynku Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku przy ul. Br. Gierymskich 1 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Przyroda powiatu słupskiego w obiektywie”.

Rozstrzygnięto II Konkurs Wiedzy Ogólnomuzycznej

W dniu 12. kwietnia br. o godz. 14.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Słupsku przeprowadzono dwa etapy II Konkursu Wiedzy Ogólnomuzycznej „Epokami przez muzykę – Blask Baroku, czyli życie i twórczość A. Vivaldiego, J.S. Bacha i J. Haendla”

Stypendia kulturalne na 2013 rok przyznane!

Zarząd Powiatu Słupskiego na posiedzeniu w dniu 11 kwietnia br. zaakceptował propozycje Komisji ds. rozdziału środków stypendialnych osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury

Otwarcie wystawy "Przyroda powiatu słupskiego w obiektywie" - edycja 2011, 2012

Dnia 15 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Fili nr 8 iejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy zdjęć uczestników Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Przyroda powiatu słupskiego w obiektywie",

Odbył się VI Powiatowy Przegląd Kabaretów „Obciach”

Dnia 5 kwietnia o godzinie 10:10 na scenie teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji wystąpiło 17 kabaretów w trzech kategoriach wiekowych

Koncert Eleni!

Dnia 28 kwietnia (niedziela) o godz. 16.00 na scenie domu kultury w Kępicach wystąpi Eleni. Piosenkarka zaśpiewa swoje największe przeboje.

II Konkurs Wiedzy Ogólnomuzycznej „Epokami przez muzykę”

II Konkurs Wiedzy Ogólnomuzycznej „ Epokami przez muzykę – Blask Baroku, czyli życie i twórczość A.Vivaldiego, J.S.Bacha i J.Haendla” odbędzie się 12 kwietnia br. o godzinie 14.00 siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Słupsku, która wraz z Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie jest jego organizatorką.

Zaproszenie do udziału w XXI Powiatowych Prezentacjach Artystycznych - Łupawa 2013

Dnia 17. maja br. o godzinie 10.00 w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łupawie odbędą się XXI Powiatowe Prezentacje Artystyczne - Łupawa 2013.

Promocja tomiku poezji dla dzieci "I uszatkę bałwan zgubił"

W dniu 15 marca br. w szkole podstawowej im. Leśników Polskich w Motarzynie odbyła się prezentacja tomiku poezji dla dzieci pt. "I uszatkę bałwan zgubił" autorstwa Aldony, Magdaleny Peplińskiej, która do udziału w tym tomiku zaprosiła poetki: Emilię Maraśkiewicz, Jadwigę Michalak, Annę Boguszewską oraz Raisę Maciejuk.

Wyniki prac komisji konkursowej ds. rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert ogłoszonego 17 stycznia 2013 r.

W dniu 14 marca br. Zarząd Powiatu Słupskiego zaakceptował wyniki prac komisji konkursowej ds. rozpatrzenia ofert na realizację zadania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

W Jezierzycach zaprezentowały się wiejskie koła

Koło Gospodyń Wiejskich „Dolina Łupawy” wygrało Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Jezierzycach i będzie reprezentować powiat słupski w kwietniu br. na turnieju wojewódzkim.

Dziesiąta antologia poezji rozdana! II Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej rozstrzygnięty!

W wypełnionej po brzegi sali Gminnego Ośrodka Kultury w Damnicy odbyły się w miniony piątek (8 bm.) XI Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)profesjonalną, przeprowadzono też II Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej.

Poezja w Damnicy. Zapraszamy!

Starostwo Powiatowe w Słupsku wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Damnicy zapraszają dzisiaj (8 bm.) na XI Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)Profesjonalną oraz II Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej.

Prezentacja książki o cmentarzach w powiecie słupskim

W dniu dzisiejszym (31. 01.) w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyła się prezentacja książki Krystyny Mazurkiewicz-Palacz pt. „Dawne cmentarze w powiecie słupskim”.

„Dawne cmentarze w powiecie słupskim” – promocja książki Krystyny Mazurkiewicz-Palacz

31 bm. o godzinie 10.00 w sali nr 127 starostwa (przy ulicy Szarych Szeregów 14) odbędzie się prezentacja książki Krystyny Mazurkiewicz-Palacz pt. „Dawne cmentarze w powiecie słupskim”.

Otwarty konkurs ofert na wspieranie zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

Dnia 17 stycznia br. uchwałą Nr 2/2013 Zarząd Powiatu Słupskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych ujętych w Programie Współpracy Powiatu Słupskiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2013 rok

Zapraszamy do Damnicy!

Starostwo Powiatowe w Słupsku wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Damnicy zapraszają na XI Powiatowe Spotkania z Poezją (Nie)Profesjonalną oraz II Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej

Zaśpiewali pięknie kolędy

Blisko 100 uczestników wzięło udział w minioną niedzielę (6 bm.) w XIII Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w wypełnionym po brzegi publicznością kościele parafialnym w Jezierzycach.

Stypendia dla twórców kultury na 2014 rok

Z dniem 31 stycznia br. upływa I termin składania wniosków o przyznanie stypendium osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury w 2013 r. w powiecie słupskim.

Zaproszenie na XIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

Serdecznie zapraszamy na XIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się 6 stycznia 2013 r. o godzinie 12.00 w kościele parafialnym pw. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach (ul. Główna 15).

Wyniki prac komisji konkursowej ds. rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert ogłoszonego 30 sierpnia 2012 r.

W dniu 11 października br. Zarząd Powiatu Słupskiego zaakceptował wyniki prac komisji konkursowej ds. rozpatrzenia ofert na realizację zadania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. "Działania na rzecz ochrony i opieki nad zabytkami poprzez organizację spotkań i imprez poświęconych edukacji popularyzacji zabytków".

"Pasje w drewnie ukryte" - zakończenie pleneru rzeźbiarskiego

W dniach od 20 do 29 sierpnia br. w Słowińskim Centrum Kultury Regionalnej w Klukach odbył się II Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Artystów Nieprofesjonalnych „Pasje w drewnie ukryte”.

"Działania na rzecz ochrony i opieki nad zabytkami poprzez organizację spotkań i imprez poświęconych edukacji i popularyzacji zabytków" - otwarty konkurs ofert

Dnia 2 sierpnia br. Zarząd Powiatu Słupskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na zlecenie realizacji zadania "Działania na rzecz ochrony i opieki nad zabytkami poprzez organizację spotkań i imprez poświęconych edukacji i popularyzacji zabytków"

Senas relaksacyjny - masaż dźwiękiem

Gmina Kępice zaprasza na kąpiel w dźwięku gongów i mis dźwiękowych. Seans releksacyjny odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 21.00 na plaży nad jeziorem Obłęskim.

Wystawa fotograficzna pt. "Aktywny senior"

Jeszcze przez dwa tygodnie można zwiedzać wystawę fotograficzną przedstawiającą działalność Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która jest prezentowana w Starostwie Powiatowym.

XIV Jarmark Gryfitów

Dnia 8 lipca br. o godz. 11.00 na Rynku Rybackim przy ul. Dominikańskiej 5 rozpocznie się XIV Jarmark Gryfitów, którego organizatorami są Gmina Słupsk, Park Krajobrazowy Dolina Słupi oraz Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

Festiwal Leśnych Smaków

Zapraszamy na Festiwal Leśnych Smaków, który odbędzie się w dniach od 6 do 8 lipca br. w Dębnicy Kaszubskiej w programie m.in. spektakl teatralny "Okno na parlament", marsz nordic walking, rajd rowerowy, konkursy dla dzieci, zawody w zbieraniu jagód, wybory Leśnej Miss.

Wyniki prac komisji konkursowej ds. rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert ogłoszonego 23 kwietnia 2012 r.

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Słupskiego zaakceptował wyniki prac komisji konkursowej ds. rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych powiatu słupskiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego - zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu słupskiego realizowane w okresie wakacyjnym jako dodatkowa forma spędzania czasu wolnego - ogłoszonego 23 kwietnia 2012 roku.

Laureaci Białych Bocianów 2012

W piątek 25 bm. podczas Powiatowych Obchodów Dnia Działacza Kultury w Potęgowie rozdano „Białe Bociany 2012” – najwyższe wyróżnienia w kulturze przyznawane w powiecie słupskim.

XI Powiatowy Dzień Działacza Kultury

 • autor: MW, data: 2012.05.25

Obrazy mają duszę – wystawa malarstwa Romany Małeckiej

W siedzibie starostwa od wczoraj (25 bm.) można obejrzeć wystawę malarstwa Romany Małeckiej z Kwakowa zatytułowaną „Zatrzymane w czasie”.

„Zatrzymane w czasie” – wernisaż prac malarskich Romany Małeckiej w Starostwie

Dnia 25 bm. o godzinie 11.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Słupsku odbędzie się wernisaż wystawy Romany Małeckiej „Zatrzymane w czasie”.

Poetycka Przystań w Niepoględziu

W miniony piątek (20 bm.) w Niepoględziu odbyła się doroczna Przystań Poetycka poetów z Grupy Wtorkowe Spotkania Literackie, działającej przy słupskim starostwie.

„Lubuń zimowy i pracujący"

W dniu 21 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Lubuniu miał miejsce wernisaż wystawy malarskiej Czesława Guita pt. „Lubuń zimowy i pracujący". Wzięli w nim udział m.in. sołtys Lubunia Marek Olech, Rada Sołecka w Lubuniu oraz proboszcz parafii w Kwakowie Jacek Popławski.

Stypendia Starosty Słupskiego dla artystów wręczone.

Dnia 19 bm. (czwartek) o godzinie 10.00 w sali nr 203 w Starostwie Powiatowym w Słupsku wręczone zostały stypendia Starosty Słupskiego osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury.

Wiosna przyszła do Bierkowa

W czwartek 12 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”. Blisko 150 uczestników, 46 wykonawców – solistów i zespołów rywalizowało między sobą w trzech kategoriach wiekowych.

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa w cyklu: Rzeczpospolita domów. Domus urbanus.

W dniach 16 – 17 kwietnia 2012 r. odbędzie się konferencja w cyklu Rzeczpospolita domów - Domus urbanus. Na konferencję przyjeżdżają do słupska naukowcy z całej Polski, którzy reprezentują wiele polskich uniwersytetów oraz jednostki badawczo kulturalne zajmujące się ochroną dziedzictwa narodowego.cznych.

Rajd rowerowy "Ścieżkami Doliny Słupi

Gminny Ośrodek Kultury w Debnicy Kaszubskiej zaprasza wszystkich chętnych na rajd rowerowy "Ścieżkami Doliny Słupi", który odbędzie się w dniu 14.04.2012 r. Start o godz. 12.00 z parkingu przy GOK-u, ul. Zjednoczenia 55.

Informacje mozna uzyskać pod nr tel. 59 8131270.

Mija termin zgłoszeń do nagród dla twórców i działaczy kultury

Zbliża się końcowy termin zgłaszania kandydatów do nagrody Starosty Słupskiego przyznawanej osobom zajmującym się twórczością artystyczną i ochroną dóbr kultury. Kandydatury będą przyjmowane do dnia 30 kwietnia br. (poniedziałek).

Stypendia kulturalne na 2012 rok przyznane!

Zarząd Powiatu Słupskiego na posiedzeniu w dniu 15 marca br. zaakceptował propozycje Komisji ds. rozdziału środków stypendialnych osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury i przyznał półroczne stypendia po 300 zł miesięcznie sześciu osobom.

Wyniki otwartego konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu kultury

Wyniki otwartego konkursu na realizację zadań publicznych powiatu słupskiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego ogłoszonego 19 stycznia 2012 roku

Spotkanie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim

Dnia 15 bm. o godzinie 12.00 w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kępicach odbędzie się spotkanie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim, autorem książek przygodowych, detektywistycznych, a także kryminałów.

„Dawne miejsca pamięci o żołnierzach na terenie powiatu słupskiego” – promocja książki Warcisława Machury

16 bm. o godzinie 10.30 w sali nr 127 starostwa (przy ulicy Szarych Szeregów 14) odbędzie się prezentacja publikacji książkowej Warcisława Machury pt. "Dawne miejsca pamięci o żołnierzach na terenie powiatu słupskiego".

Konkurs Literacki dla Nauczycieli

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Volumin” organizują kolejną edycję Konkursu Literackiego dla Nauczycieli.

Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej – Kto wyśpiewa nagrodę?

Miłośników piosenki poetyckiej zapraszamy do udziału w Powiatowym Przeglądzie Poezji Śpiewanej, który odbędzie się 25 listopada br. o godzinie 17.00 w Sali Lustrzanej zabytkowego pałacu w Damnicy, koło Słupska.

Nagrodzono chleb i wieńce dożynkowe

Podczas Powiatowego Święta Plonów w Biesowicach rozstrzygnięto tradycyjny konkurs na wieniec i chleb dożynkowy.

Konkurs plastyczny - „Piękna Polska cała , ale nasz ziemia najpiękniejsza"

Powiatowa Spółdzielnia pod patronatem Starosty Słujpskiego oraz Wójta Gminy Kobylnica organizuje konkurs pn. „Piekna Polska cała, ale nasza ziemia najpiękniejsza". Głównym clem konkursu jest popularyzacja ochrony zabtyków wśród dzieci i młodzieży. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs fotograficzny „Nie obracaj w proch – zabytki, których nie znamy”

Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Słupsku pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Słupsku organizuje konkurs fotograficzny „Nie obracaj w proch – zabytki, których nie znamy”.

Samorządowo-Diecezjalne Dożynki Województwa Pomorskiego

Tegoroczne Samorządowo – Diecezjalne Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się 18 września w Lubaniu (powiat kościerski, gmina Nowa Karczma) na terenie wystawienniczo - targowym Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Dni Kępic 2011

Gmina Kępice zaprasza na Dni Kępic 2011, które odbędą się w dniach 24 i 25 czerwca br. Festiwal Piosenki Lat Osiemdziesiątych, koncert DKA oraz Małgorzaty Ostrowskiej to tylko niektóre z wielu atrakcji jakie przygotowali organizatorzy imprezy.

Wybory Miss Polski Ziemi Pomorskiej 2011

21 maja br. w hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach odbyły się wybory Miss Polski Ziemi Pomorskiej 2011 stanowiące etap wojewódzki kwalifikacji ogólnopolskich.

Zaproszenie do Damnicy na konkurs karaoke „Rozśpiewana Gmina”

Dnia 28 maja br. w Damnicy odbędzie się trzecia edycja konkursu karaoke "Rozśpiewana Gmina". Konkurs ma charakter otwarty i organizator dopuszcza możliwość udziału w nim osób spoza gminy Damnica. Nagrodą główną w konkursie jest 500 zł.

Wybory Miss Polski Ziemi Pomorskiej i Miss Polski Nastolatek Ziemi Pomorskiej 2011

W sobotę 21 maja br. o godzinie 17.00 odbedą się w Hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach wybory Miss Polski Ziemi Pomorskiej i Miss Polski Nastolatek Ziemi Pomorskiej. Podczas gali wystapią Aleksandra Afanasjew, Waldemar Ochnia, Zespół "Salsa".

Bilety dostępne w Parku wodnym w Redzikowie i Hali w Jezierzycach w cenie 7 złotych.

VIII Ustecki Festiwal Filmów Amatorskich - UFF(o)A 2011

Dnia 11 czerwaca br. już poraz ósmy odbędzie się Ustecki Festiwal Filmów Amatorskich - UFF(o)A 2011. W sali Domu Kultury w Ustce będzie można obejżeć wykonane różnymi technikami krótkometrażowe filmy fabularne, dokumentalne oraz animowane.

Biesiada Powiatowa w Główczycach

Starostwo Powiatowe w Słupsku, Gmina Główczyce, Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie po raz kolejny organizują Biesiadę Powiatową.
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Hity ze świata filmu".

XIX Powiatowe Prezentacje Artystyczne Łupawa 2011

Dnia 14 maja 2011r. w świetlicy wiejskiej w Łupawie odbędą się XIX Powiatowe Prezentacje Artystyczne Łupawa 2011. Impreza ma na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży form kulturalnego spędzania czasu, inspirowanie dzieci i młodzieży do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz prezentację ich umiejętności artystycznych.

Ogłoszono otwarty konkurs ofert na realizację zadań powiatu słupskiego z zakresu kultury, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

Dnia 21 kwietnia br. Zarząd Powiatu Słupskiego ogłosił kolejny otwarty konkurs na wspieranie realizacji zadań publicznych ujętych w Programie Współpracy Powiatu Słupskiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2011 rok.
Konkurs obejmuje również zadanie publiczne z zakresu kultury, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, na które przeznaczono 3.000,00 zł.

Mija termin zgłoszeń do nagród dla twórców i działaczy kultury

Zbliża się końcowy termin zgłaszania kandydatów do nagrody Starosty Słupskiego przyznawanej osobom zajmującym się twórczością artystyczną i ochroną dóbr kultury.

Rozstrzygnięto konkurs Wielkanoc na Pomorzu

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Kończewie po raz dwunasty zorganizowała konkurs plastyczny o zasięgu wojewódzkim, którego celem jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Wyniki otwartego konkursu ofert

Wyniki otwartego konkursu na realizację zadań publicznych powiatu słupskiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego ogłoszonego dnia 10 marca 2011 roku

Stypendia kulturalne wręczone

Na uroczystości w Starostwie Powiatowym w Słupsku, która odbyła się 14 kwietnia br., podpisano umowy i wręczono stypendia kulturalne dla twórców z powiatu słupskiego. Stypendia Starosty Słupskiego na rok 2011 zostały przyznane dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury.

Bboy Oskar najlepszy w break dance!

8 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Kusowie odbył sie I Gminny Turniej Tańca Break Dance organizowany przez Szkołę Tanca Haribo Crew oraz Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk

Miss Wsi Powiatu Słupskiego mieszka w Witkowie

Osiemnastolatka, Ewelina Świerczewska z Witkowa w gminie Smołdzino została Miss Wsi Powiatu Słupskiego i Miss Wsi Pomorza Środkowego 2011.

Turniej Break Dance w świetlicy wiejskiej w Kusowie

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk oraz Szkoła Tańca Haribo Crew zapraszają na Gminny Turniej Break Dance, który odbędzie się 8 kwietnia 2011 roku o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Kusowie.

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7735359 wejść.
Strona Archiwalna