Strona Archiwalna Powiat Słupski

Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Poniedziałek 9 Września 2019     Imieniny: Piotra, Jacka, Sergiusza

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Aktualności

Multimedia

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Dobra kondycja powiatu słupskiego

W sobotę, 18 czerwca br. w Kwakowie w gminie Kobylnica odbył się X Bieg Olimpijski im. Piotra Nurowskiego, w którym uczestniczyli dzieci, uczniowie, młodzież oraz dorośli mieszkańcy z powiatu słupskiego i nie tylko. Wraz z nimi prawie sześciokilometrową trasę biegu pokonali – Zbigniew Konwiński, poseł na Sejm, Sławomir Ziemianowicz, starosta słupski, wicestarosta Andrzej Bury, wójt gminy Kobylnica  Leszek Kuliński, Andrzej Wojtaszek, prezes UKS „Olimpijczyk” i pomysłodawca imprezy, utytułowani olimpijczycy – bokserzy Czarnych Słupsk Jan Dydak i Kazimierz Adach, Mirosława Sagun (strzelectwo), Marian Sypniewski (florecista), Bogusława Olechnowicz (judo), Jan Huruk - maratończyk, Tomasz Czubak – lekkoatleta, a także radni, pracownicy samorządowi i wielu działaczy sportowych.

Tegoroczny bieg miał wyjątkowy charakter, gdyż odbył się pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego jako Bieg  Dnia Olimpijskiego równolegle w ponad 200 krajach członkowskich MKOL.

Przed biegiem odbyły się oficjalne uroczystości na boisku orlika w Kwakowie, gdzie wójt Leszek Kuliński powitał gości i wszystkich uczestników. Przedstawiono też historię biegu, podniesiono flagi i zapalono znicz olimpijski. Miłym akcentem było uhonorowanie brązowymi medalami za zasługi dla ruchu olimpijskiego – wicestarosty słupskiego Andrzeja Burego i Władysława Dykty.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali koszulki, a po jego ukończeniu okazjonalny dyplom. Na festynie zorganizowanym na terenie szkoły w Kwakowie, gdzie znajdowała się linia startu i mety, można było posilić się smaczną grochówką i słodkościami. Zwycięzców biegu nagrodzono pucharami, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano wiele cennych nagród rzeczowych, m.in. piłki, śpiwory, sprzęt sportowy, namioty oraz 10 rowerów. Posiadacze szczęśliwych losów nie kryli radości z nagród, na szczęście wiele z nich trafiło do najmłodszych. To może być dla nich wspaniałą zachętą do uprawiania sportu oraz uczestnictwa w biegu w kolejnych latach.

  • autor: MM, fot. Jan Maziejuk, data: 2011.06.20

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7740863 wejść.
Strona Archiwalna