Strona Archiwalna Powiat Słupski

Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Poniedziałek 9 Września 2019     Imieniny: Piotra, Jacka, Sergiusza

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Aktualności

Multimedia

  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy
  • Krajobrazy

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Zaproszenie

  • data: 2012.10.09
  • data: 2012.10.02

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Słupskiego

W ostatnich dniach czerwca na stadionie w Kępicach rozegrana została X edycja Turnieju Piłki Nożnej imienia Jerzego Furmana o Puchar Starosty Słupskiego pod patronatem prezesa PZPN Grzegorza Lato. W Turnieju wzięło udział 5 zespołów złożonych z zawodników rocznik 1996 i młodsi: GRYF Słupsk, BYKI Słupsk, UNIA Korzycie, gospodarze GARBARNIA Kępice oraz zaproszona poza konkursem drużyna Gryfa Słupsk rocznik 1995, która trzykrotnie zdobywała puchar w historii Turnieju. Z uwagi na osiągane sukcesy została uhonorowana pamiątkowym pucharem. Nie dojechała drużyna Rowokołu Smołdzino, która z powodu śmierci kolegi z drużyny zrezygnowała z udziału.

Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Otwarcie Turnieju oraz cały jego przebieg prowadził radny Kępic, miłośnik piłki nożnej Pan Jan Leończuk.

W meczu otwarcia nasi chłopcy spotkali się z drużyną Byków Słupsk. W ostatnich sekundach straciliśmy bramkę, nieszczęśliwie przegrywając. W kolejnych meczach wygraliśmy kontrolując mecz z Unią Korzybie 3-1, ulegliśmy Gryfowi Słupsk 2-1 tracąc po raz kolejny bramkę w końcówce meczu oraz zremisowaliśmy 0-0 z Gryfem Słupsk rocznik ’95.

 

Garbarnia Kępice – BYKI Słupsk                 0-1

Garbarnia Kępice – Unia Korzybie               3-1 (1xOskar Jachna, 2xPrzemysław Mazuś)

Garbarnia Kępice – Gryf Słupsk                   1-2 (Maciej Kalinowski)

Garbarnia Kępice – Gryf Słupsk rocznik 1995         0-0

 

Przed ceremonią wręczania nagród pokazem swoich ogromnych umiejętności zaszczycił nas Ambasador Miasta Kępice Łukasz Chwieduk, mistrz Europy i V zawodnik Mistrzostw Świata w Freestyle Futbolu.

Ostatecznie X edycję Turnieju Piłki Nożnej imienia Jerzego Furmana o Puchar Starosty Słupskiego pod patronatem prezesa PZPN Grzegorza Lato wygrała drużyna Gryfa Słupsk, przed Bykami Słupsk, Garbarnią Kępice i Unią Korzycie.

Młodzi zawodnicy Gryfa Słupsk za I miejsce otrzymali puchar ufundowany przez starostę słupskiego wraz z medalami, z rąk samego Sławomira Ziemianowicza.

Za dugie miejsce Puchar ufundowany przez Pomorski ZPN oraz medale wręczał nasz rodzimy sędzia Daniel Rzepkowski, który świetnie prowadził i rozstrzygał całe zawody.

Puchar za III miejsce ufundowany przez Burmistrz Kępic Magdalenę Gryko dla młodych zawodników z Kępie, wręczony został przez nią samą, a medale na szyjach zawieszał Łukasz Chwieduk.

Puchar za IV miejsce ufundowany przez Zarząd Klubu kkp Garbarnia kępice wręczał wiceprezes klubu Robert Stolc. Dodatkowo każda drużyna otrzymała pamiątkowe medale.

Najlepszym Strzelcem turnieju z 3 bramkami na koncie został Sawicki Hubert z Gryfa Słupsk, który otrzymał pamiątkową statuetkę z rąk radnej Kępic Jadwigi Sahajdak. Najlepszym Bramkarzem uznano również zawodnika gryfa Słupsk Dariusza Reuta, któremu statuetkę wręczał Robert Stolc (viceprezes KKP Garbarnia Kępice).

Najlepszym Piłkarzem całego Turnieju został Patryk Żyła, co było wielkim wyróżnieniem zarówno, dla Patryka jak i całego naszego klubu. Statuetkę ufundował i wręczał osobiście radny powiatowy, nauczyciel w-f, zasłużony dla kępickiej piłki zawodnik i trener Stanisław Gosławski.

  • autor: Zarząd KKP Garbarnia Kępice, data: 2011.07.01

Zakończyła się realizacja programu wymiany eternitowych pokryć dachowych

Realizacja programu wymiany eternitowych pokryć dachowych w powiecie słupskim w 2010 r. 

Starostwo Powiatowe w Słupsku zakończyło zadanie pn. "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu słupskiego", realizowane, w ramach Programu Priorytetowego pn. „Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne – część III: usuwanie wyrobów zawierających azbest”, ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – 50 % i środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 50 %.

Program realizowany był zgodnie z zatwierdzonym przez Zarząd Powiatu Słupskiego Uchwałą Nr 424/2010 regulaminem, a także zgodnie z warunkami uzyskania dofinansowania wynikającymi z Programu NFOŚiGW.Finansowanie zadania obejmowało prace związane z:
a) demontażem eternitowych pokryć dachowych z obiektów użytkowych oraz zabezpieczeniem powstałych w wyniku demontażu odpadów zawierających azbest wraz z ich załadunkiem, transportem i przekazaniem do unieszkodliwienia,           
b) zabezpieczeniem odpadów zawierających azbest zgromadzonych na terenie nieruchomości (już zdemontowanych, nie w ramach realizacji umowy, eternitowych pokryć dachowych) wraz z ich załadunkiem, transportem i przekazaniem do unieszkodliwienia.
Zadania te były zgodne z powiatowym i gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest.

Do "Programu..." zakwalifikowano łącznie 70 nieruchomości. Planowano unieszkodliwić  144,26 Mg (9 016 m2) odpadów azbestowych. Na realizację zadania uzyskano dotację z WFOŚiGW w Gdańsku w wysokości stanowiącej 100 % kosztów kwalifikowanych. Ostatecznie demontażu eternitowych pokryć dachowych, transportu i unieszkodliwienia powstałych odpadów niebezpiecznych zawierających azbest, dokonano na terenie 22 nieruchomości. Natomiast na terenie 40 zakwalifikowanych do „Programu...” nieruchomości, demontażu eternitowych pokryć dachowych dokonali właściciele na własny koszt; w ramach Programu pokryto więc koszt związany z transportem i unieszkodliwieniem powstałych odpadów niebezpiecznych zawierających azbest. Ogółem usunięto i unieszkodliwiono na składowisku odpadów niebezpiecznych 113,497 Mg (7 212 m2) odpadów azbestowych, a koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 45 235,27 zł.

Głównym celem programu usuwania i unieszkodliwiania azbestu z terenu powiatu jest doprowadzenie do stopniowej eliminacji wyrobów zawierających azbest oraz ich bezpieczne składowanie i prawidłowe unieszkodliwianie. Na terenie powiatu słupskiego zinwentaryzowano około 13 tys. Mg azbestu, głównie pokryć dachowych. Zgodnie z terminem określonym w "Programie usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski", usunięcie wyrobów azbestowych winno być zakończone do 2032 roku.

  • autor: JJ, data: 2011.01.26

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7743433 wejść.
Strona Archiwalna