Strona Archiwalna Powiat Słupski

Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Poniedziałek 9 Września 2019     Imieniny: Piotra, Jacka, Sergiusza

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Aktualności

Multimedia

  • Konferencja prasowa
  • Konferencja prasowa
  • Konferencja prasowa
  • -
  • -

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Jesienne targi w Strzelinie

W ostatni weekend odbyły się Jesienne Targi Ogrodnicze w Strzelinie. Równie jesienna była aura – padał deszcz i wiał silny wiatr. Nie odstraszyło to jednak wystawców i kupujących. Do Strzelina zjechało ponad stu wystawców z całego Pomorza, a także innych regionów Polski.

Można było zaopatrzyć się w owoce, warzywa, a także sadzonki drzew owocowych i ozdobnych, nasiona, cebulki, krzewy i kwiaty ozdobne. Nie mogło zabraknąć różnych akcesoriów dla ogrodników i majsterkowiczów. Były stoiska rękodzieła ludowego, z wyrobami góralskimi, z drewna czy wikliny. Chętnie odwiedzano stoiska z miodami, produktami pszczelimi i nalewkami. Jak na każdych targach, nie brakowało stoisk jarmarcznych, z artykułami gospodarstwa domowego, odzieżą i obuwiem.

W niedzielę imprezą towarzyszącą był pokaz psów rasowych, konkurs na najładniejsze stoisko i najciekawszy produkt targowy. Hitem targowym okazał się jednodniowy sok jabłkowy z Gospodarstwa Agroturystycznego Feliksa Karnickiego z Głobina, a najlepszym stoiskiem – Szkółka borówki wysokiej i jagody kamczackiej Zygmunta Landowskiego z Lęborka. Puchar Starosty Słupskiego dla najładniejszego psa trafił w ręce Joanny Targowskiej - właścicielki pięknego owczarka szkockiego.

W tym dniu odbył się także konkurs kulinarny „Ziemniak na sto sposobów”, w którym swoje dania zaprezentowały koła gospodyń wiejskich.  Pierwsze miejsce komisja konkursowa przyznała za otoczaka, przygotowanego przez KGW Włynkówko, drugie za piroga biłgorajskiego

  • autor: MM, fot. autor, data: 2012.10.09
  • data: 2012.10.09

Weekend w powiecie słupskim

Pierwszy lipcowy weekend nie był łaskawy dla turystów wypoczywających nad Bałtykiem w naszym regionie, pogoda nie zachęcała ani do kąpieli słonecznych, ani morskich. Natomiast nie można było narzekać na brak atrakcji, bo w powiecie było ich sporo. Od 29 czerwca do 1 lipca w Parku  Kultury i Wypoczynku w Rowach odbywał się Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „FAWORYCI LATA – 2011”. W czasie dwóch konkursowych dni młodzi artyści rywalizowali w kilku kategoriach – taniec narodowy, taniec klasyczny, taniec estradowy, taniec współczesny, teatr mody, teatr, wokal estradowy, fortepian, akordeon, bajan i skrzypce.  Ich występy cieszyły się dużym zainteresowaniem, licznie zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi brawami najlepsze prezentacje. Nagrodzeni artyści wystąpili także w sobotę – na gali laureatów konkursu.

W sobotę wielbiciele kolei mieli nie lada gratkę. Wyjątkowy pociąg turystyczny Galeon,  jadący z Poznania, zatrzymywał się m.in. w Kępicach, Słupsku i Ustce.  Był wyjątkowy, bo wagony z pasażerami ciągnęła Piękna Helena – zabytkowy parowóz Pm 36. Zgromadzone na stacjach osoby chętnie robiły sobie zdjęcia na tle składu, mogły oczywiście wsiąść i udać się nim w podróż. Z Kępic jechała z pasażerami Kępicka Orkiestra Dęta, która muzycznie uatrakcyjniła przejazd pociągu.

Deszcz i silny wiatr pokrzyżował plany organizatorom X Festiwalu Sztucznych Ogni w Ustce, który odbywał się 1 – 2 lipca. Na szczęście zła aura ustąpiła i drugi dzień dostarczył oglądającym wielu niezapomnianych wrażeń. W tym roku nie było rywalizacji konkursowej, a jedynie odbywały się pokazy firm pirotechnicznych.  Nad tegorocznym, jubileuszowym festiwalem patronat objął Starosta Słupski Sławomir Ziemianowicz. 

W Kwakowie w gminie Kobylnica 1 i 2 lipca zorganizowano festiwal muzyki alternatywnej GAROCIN 2011, na którym prezentowały się kapele z całego kraju. Mimo deszczowej aury na imprezie bawiło się kilkaset osób, szczególnie drugiego dnia publiczność szalała pod sceną.

W niedzielę 3 lipca w Słupsku można było udać się na pierwszy  z dziewięciu jarmarków organizowanych przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Każdy jarmark w czasie wakacyjnych miesięcy na Rynku Rybackim  będzie organizowany pod innym hasłem.  XIII edycja Jarmarku Gryfitów już w pierwszej odsłonie przyciągnęła swoich miłośników, tym razem przede wszystkim  dzieci, a to za sprawą Koszałka Opałka i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz słupskiego MCK-u, które przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych. 

  • autor: (MM, fot, Jan Maziejuk) , data: 2011.07.05

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7743416 wejść.
Strona Archiwalna