Strona Archiwalna Powiat Słupski

Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Poniedziałek 9 Września 2019     Imieniny: Piotra, Jacka, Sergiusza

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Aktualności

Multimedia

  • IX Ogólnopolski Zajzd Maskotek Rowy
  • IX Ogólnopolski Zajzd Maskotek Rowy
  • IX Ogólnopolski Zajzd Maskotek Rowy
  • IX Ogólnopolski Zajzd Maskotek Rowy
  • IX Ogólnopolski Zajzd Maskotek Rowy
  • IX Ogólnopolski Zajzd Maskotek Rowy
  • IX Ogólnopolski Zajzd Maskotek Rowy
  • IX Ogólnopolski Zajzd Maskotek Rowy
  • IX Ogólnopolski Zajzd Maskotek Rowy
  • IX Ogólnopolski Zajzd Maskotek Rowy

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Powiat Słupski partnerem projektu realizowanego przez Akademię Pomorską

17 stycznia br. w auli Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku, odbyła się konferencja otwierająca projekt pt. „Przebudowa i doposażenie laboratorium –„Edukacyjne Centrum Zarządzania Kryzysowego Akademii Pomorskiej w Słupsku” podnoszące jakość kształcenia studentów  kierunku Bezpieczeństwo Narodowe”.  Projekt finansowany w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2012 realizuje Akademia Pomorska w Słupsku z partnerstwie ze Starostwem Powiatowym. Konferencję otworzyli i przywitali przybyłych na konferencję uczestników Roman Drozd – rektor Akademii Pomorskiej oraz starosta Słupski Sławomir Ziemianowicz. Starosta zwrócił uwagę na korzyści z uczestnictwa w projekcie. Wydział Zarządzania Kryzysowego starostwa wzbogaci się o urządzenia pozwalające na ćwiczenia w sytuacji różnych zagrożeń i wypracowanie modelowych rozwiązań koordynacji wszystkich służb ratowniczych. Szybkie ich rozpoznanie i zapobieganie przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu słupskiego, co jest największą korzyścią z tego projektu.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele administracji samorządowej odpowiedzialni za sferę bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w gminach powiatu słupskiego. Udział w konferencji wzięli również przedstawiciele służb mundurowych i lasów państwowych m.in. Komendant miejski Policji w Słupsku Andrzej Szaniawski, komendant Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce Zenon Juchniewicz, komendant Szkoły Policji w Słupsku Jacenty Bąkiewicz, kierownik Biura Spraw Obronnych Żeglugi Morskiej Urzędu Morskiego w Słupsku Waldemar Parus, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku Grzegorz Falkowski, zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku Sylwester Major, nadleśniczy Nadleśnictwa Damnica Władysław Bądkowski. Ponadto w konferencji uczestniczyli starosta chojnicki Feliks Skaja oraz rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej w Chojnicach Janusz Gierszewski.

Jako pierwszy zabrał głos Krzysztof Łunkiewicz, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obronności, który przedstawił prezentację na temat realnych i potencjalnych zagrożeń powiatu słupskiego w świetle planów zarządzania kryzysowego.

W kolejnej prezentacji Marek Stefański z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku podjął temat poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu słupskiego w świetle badań kadry naukowo-dydaktycznej Katedry Bezpieczeństwa Narodowego. Stefański zaprezentował pokrótce wyniki projektu badawczego zrealizowanego w latach 2006-2007 przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, Urzędu Miejskiego w Słupsku, Akademii Pomorskiej w Słupsku, Szkoły Policji w Słupsku oraz Stowarzyszenia „Bezpieczny Region Słupski”. Badaniami objęto łącznie 2671, mieszkańców Słupska, co pozwoliło ustalić rodzaje zagrożeń naruszające poczucie bezpieczeństwa słupszczan. Za największe zagrożenie słupszczanie uznali agresywne zaczepki oraz włamania do mieszkań, w następnej kolejności: włamania do samochodów, napady/rozboje, włamania do piwnic i pobicia bliskich.

Andrzej Urbanek, asystent kierownika projektu z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego AP w Słupsku, zaprezentował zakres i charakter modernizacji infrastruktury dydaktycznej Katedry Bezpieczeństwa Narodowego oraz przedstawił uczestnikom konferencji główny cel projektu, którym jest przebudowa i doposażenie laboratorium „Edukacyjne Centrum Zarządzania Kryzysowego” Akademii Pomorskiej w Słupsku. W efekcie pozwoli to na kształcenie studentów Akademii Pomorskiej w następujących specjalnościach: zarządzanie kryzysowe, bezpieczeństwo i porządek publiczny, polityka obronna, bezpieczeństwo żeglugi morskiej i portów, bezpieczeństwo teleinformatyczne. Zakres projektu będzie obejmował: modernizację istniejącej infrastruktury laboratorium, budowę pracowni, które pozwolą na uruchomienie nowych specjalności, uruchomienie platformy e-learningowej, stworzenie infrastruktury do prowadzenia badań naukowych, budowę stanowisk edukacyjnych w strukturach zarządzania kryzysowego powiatu słupskiego. Dzięki realizacji projektu od roku akademickiego 2012/2013 Akademia Pomorska w Słupsku będzie jedyną w Polsce uczelnią wyższą kształcącą na kierunku bezpieczeństwo narodowe, posiadającą infrastrukturę dydaktyczną do kształcenia praktycznego studentów odpowiadającą wyzwaniom XXI wieku, a powiat słupski dysponować będzie modelowymi rozwiązaniami w dziedzinie bezpieczeństwa.

W kolejności głos zabrała Ewa Sobolewska, kierownik projektu, kanclerz Akademii Pomorskiej w Słupsku, która zaprezentowała wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej w Akademii Pomorskiej oraz działalność funkcjonującego w strukturze Akademii Biura ds. Funduszy Zewnętrznych.

Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać występu Chóru Akademii Pomorskiej w Słupsku pod kierunkiem Beaty Wróblewskiej. Dodatkową atrakcję stanowił pokaz bezzałogowych środków rozpoznawania zagrożeń z powietrza oraz systemu wykrywania substancji chemicznych stałych i ciekłych.

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

  • autor: EW, fot. Maria Matuszewska, data: 2012.01.19
  • Starosta słupski Sławomir Ziemianowicz otworzył i...
  • Roman Drozd, rektor Akademii Pomorskiej otworzył konferencję
  • Występ Chóru Akademii Pomorskiej pod kierunkiem Beaty...
  • Na zdjęciu Krzysztof Łunkiewicz, naczelnik Wydziału...
  • Na zdjęciu Marek Stefański, kierownik Zakładu...
  • Od lewej: Roman Drozd, rektor Akademii Pomorskiej,...
  • Na zdjęciu Andrzej Urbanek, asystent kierownika projektu z...
  • Prezentacja bezzałogowych środków rozpoznawania

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7741913 wejść.
Strona Archiwalna