Strona Archiwalna Powiat Słupski

Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Sobota 7 Września 2019     Imieniny: Marka, Melchiora, Reginy

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Dla mieszkańcówKultura i zabytki

Multimedia

  • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
  • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
  • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
  • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
  • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
  • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
  • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
  • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
  • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
  • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Sonda

Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
pierwszy raz
raz w roku
kilka razy w roku
oddane głosy: 33

Przejdź do treści strony

Panie z naszego powiatu uczyły się carvingu i bukieciarstwa

Jak rzeźbić w owocach i warzywach oraz jak wyczarowywać piękne kompozycje z kwiatów uczyły się mieszkanki powiatu słupskiego. Wszystko to podczas dwudniowych warsztatów, zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Miasta i Gminy Kępice "Razem dla Kępic".
Warsztaty odbyły się 7 i 8 czerwca w ramach projektu: "Sztuka integruje - warsztaty florystyczne i carvingu dla liderek z powiatu słupskiego", dofinansowanych przez Powiat Słupski. Wzięło w nich udział ponad 20 pań z powiatu - z gmin Kępice, Ustka, Główczyce, Damnica i Smołdzino. Uczestniczki – panie z kół gospodyń wiejskich, świetlic wiejskich i domów kultury były bardzo zadowolone z zajęć. – Bardzo nam się podobały zajęcia, umiejętności, jakie zdobyłyśmy podczas szkoleń przydadzą nam się przy organizacji stoisk promocyjnych, dekoracji stołów na imprezy gminne czy powiatowe – mówiły zgodnie uczestniczki.
Pierwszego dnia panie uczyły się carvingu. - Panie, które przyjechały na warsztaty świetnie sobie poradziły, widać, że działają w kołach gospodyń, bo szybko nauczyły się zasad carvingu - mówił Adam Wasylew z firmy Wasco, właściciel Restauracji Syrenka w Ustce i mistrz carvingu.
Po rzeźbieniu w owocach i warzywach przyszedł czas na sztukę bukieciarstwa. Tego, jak zrobić piękne kompozycje - na stoły i okolicznościowe - panie dowiedziały się m.in. od Agnieszki Dacków, która wraz z mężem "wyczarowywała" z kwiatów, traw, krzewów i liście niezwykłe bukiety.
Na przeprowadzenie warsztatów Stowarzyszenie "Razem dla Kępic" otrzymało dofinansowanie" z Powiatu Słupskiego w kwocie 3 tys. zł , wartość projektu 3750 zł (realizacja zadania publicznego: Działania na rzecz rozwoju kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w tym ochrony i opieki nad zabytkami poprzez organizację imprez kulturalnych, plenerów, warsztatów).
 

  • autor: AC, data: 2013-06-19

Nie obracaj w proch - spotkania edukacyjne w Zaleskich

 

Jutro (22 listopada 2011 r.) w szkole podstawowej w Zaleskich od godziny 10.45 odbędą się spotkania poświęcone zabytkom. Poprowadzą je Katarzyna Bartosiewicz - pracownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków oraz Maciej Wałaszewski - pracownik Starostwa Powiatowego w Słupsku. Będą oni starać się uwrażliwić dzieci na piękno zabytków oraz uzmysłowić im, jak ważnie jest przekazanie przyszłym pokoleniom wszystkiego, co cenne z ponadtysiącletniego dorobku naszych przodków. To one będą miały wpływ na stan ich zachowania w przyszłości.

Podczas spotkań prezentowana będzie wystawa plakatów pn. "Nie obracaj w proch", która powstała z prac nadesłanych na konkurs na plakat i hasło o ochronie zabytków. Konkurs zorganizowany został w listopadzie 2009 roku przez Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w ramach realizacji Programu opieki nad zabytkami powiatu słupskiego na lata 2009-2012. Od tamtej pory nadesłane na niego plakaty stale są wykorzystywane do promocji zabytków oraz postaw zapobiegających ich dewastacji.

Będzie to ostanie spotkanie organizowane w ramach kampanii "Nie obracaj w proch" w bieżącym roku. W przypadku zainteresowania się naszą wystawą, i chęcią organizacji podobnych spotkań w przyszłym roku proszę kontaktować się z p. Wałaszewskim. Numer tel.: 598418575, adres poczty elektronicznej: mwalaszewski@powiat.slupsk.pl

  • autor: MW, data: 2011.11.21

Spotkanie w Damnicy

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7735851 wejść.
Strona Archiwalna