Strona Archiwalna Powiat Słupski

Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Sobota 7 Września 2019     Imieniny: Marka, Melchiora, Reginy

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Przejdź do treści strony

Laureaci 2011

Laureaci nagrody Starosty Słupskiego przyznawanej osobom zajmującym się twórczością artystyczna, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury, uhonorowani nagrodą „Białego Bociana” w 2011 roku:

 

Anna Chodyna –Erbel z Ustki
Absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu i Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku na kierunku wychowanie muzyczne. 
Swoją przygodę ze śpiewaniem, rozpoczęła w wieku 16 lat w Miejskim Domu Kultury w Ustce pod kierunkiem ówczesnego dyrektora – Adama Wrońskiego. 
Śpiewała na wyspie Bahrajn w Zatoce Perskiej, w Niemczech na Bawarii. 
Od 1996 roku jest zatrudniona jako instruktor kulturalno-artystyczny. Śpiewa i uczy śpiewać innych. 
Sukcesy:
1989 r. – nagroda dziennikarzy na Festiwalu w Zielonej Górze, 
1990 – Złoty Samowar w Zielonej Górze,  
1991 – udział w programie telewizyjnym Zbigniewa Górnego, udział w konkursie „Debiuty” w Opolu, 
2001 – rozpoczęcie współpracy z Orkiestrą Koncertową Wojska Polskiego, udział w Musicalu Rockowym „Miasto” w Krakowie,  
2002 – udział w programie TVN „Droga do gwiazd”, występ z zespołem PERFECT, występ w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego, występ w programie TVP „Jaka to melodia” z piosenką „Jaskółka uwięziona”, 
2003 – udział w „Szansie na sukces”, 
2006 –laureatka konkursu piosenki wojskowej, 
2009 –nagranie własnej płyty z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz drugiej – z kolędami. 
 
Aldona Magdalena Peplińska z Motarzyna
Aktywnie angażuje się w życie społeczne, kulturalne Motarzyna, Kotowa, Budowa i innych wsi w gminie Dębnica Kaszubska, chociaż nie tylko tam. 
 Od ponad czterech lat pracuje społecznie z dziećmi i młodzieżą w świetlicy środowiskowej w Motarzynie. 
Jest prezesem Niezrzeszonego Stowarzyszenia „Integracja pod lipą”. 
W ubiegłym roku wydała autorski tomik poezji „Dziś mandarynki straciły twarz”, a na swoim koncie ma jeszcze dwa inne (Łzy toczą wstążkę na mej twarzy, „I uszatkę bałwan dostał”). 
Jest dwukrotną stypendystka starosty słupskiego. 
Autorka hymnu Szkoły im. Leśników Polskich w Motarzynie oraz pieśni „Dziękuję Ci Ojcze Święty”, która zdobyła czołowe miejsce na Przeglądzie Pieśni Religijnych w Smołdzinie. 
Jej anioły z masy solnej są znane w całej Polsce i za granicami kraju. 
Jest społecznym kustoszem Izby Regionalnej w Motarzynie. 
Pisuje do „Motarzyńskich Wieści ” i „Powiatu Słupskiego”. 
Publikuje się we „Wsi Tworzącej”. 
Jest założycielką i prowadzi Dziecięcą Grupę Teatralną „Uśmiechnij się” oraz kabaret „Babeczki”, z którym występuje.  
Kabaret zdobył I miejsce w swojej kategorii w Powiatowym Przeglądzie Kabaretów Wszelakich „Obciach” w Kobylnicy, a Aldona Magdalena Peplińska – nagrodę indywidualną za kreację aktorską.   
 
Kępicka Orkiestra Dęta
Liczy 15 osób i powstała w 2004 roku z inicjatywy Jana Pawlickiego. Działała już w latach osiemdziesiątych ub. wieku, ale po upadku w 1998 roku macierzystego zakładu - rozwiązała się. Nie było możliwości grania. Siedem lat temu Jan Pawlicki po rozmowie z komendantem miejsko-gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych postanowił reaktywować orkiestrę. Tak też zrobił.
Straż dala mundury. Instrumenty przekazał dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie - bo tam trafiły po rozwiązaniu orkiestry zakładowej.  Dziś występuje „pod skrzydłami” Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, jest jedyną orkiestrą dętą w powiecie słupskim. 
Jest chlubą gminy i powiatu. 
Grają głośno! 
 
Laureaci nagrody Starosty Słupskiego przyznawanej osobom zajmującym się twórczością artystyczna, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury w 2011 roku:
 
Zofia Stodoła z Niestkowa
Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym „Przystań” z siedzibą w Niestkowie. Dzięki niej powstał musical „Serenada” wg Sławomira Mrożka, zrealizowany w ramach projektu „Wspólna Sprawa”. 
Projekt ten współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 
W musicalu wystąpili mieszkańcy Niestkowa i Charnowa. Okazał się on  ogromnym sukcesem artystycznym i już wiele zmienił w sposobie życia i myślenia mieszkańców obu wsi. 
Zofia Stodoła i jej stowarzyszenie realizują nowe programy, stworzyli chór kościelny, a przede wszystkim nieodpłatnie, w wolnym czasie koncertują z „Serenadą”. 
Wystawienie musicalu okazało się dobrym sposobem na ożywienie życia kulturalnego wsi. Musical uzyskał wyróżnienie w postaci przyznania lokalnej marki – Zielone Serce Pomorza. 
 
Piotr Rachwalski z Wrzącej
Prezes Stowarzyszenia Użyteczności Publicznej AKTYWNE POMORZE za zrealizowane w 2010 roku projekty – Festiwal Muzyki Alternatywnej „GAROCIN 2010 w Kwakowie oraz Objazdowe – Odjazdowe – Odlotowe Przedszkole „Wesoły Autobus”.  
Zorganizował w ubiegłym roku (w większości za środki zdobyte poza regionem) te dwie duże imprezy, skierowane do mieszkańców powiatu słupskiego. 
Festiwal Muzyki Alternatywnej GAROCIN 2010 odbył się w dniach 25-26 czerwca w Kwakowie i przyciągnął ponad 3000 uczestników.
Była to już jego piąta edycja. Dzięki profesjonalnej oprawie, przyciągnął młodzież nie tylko z powiatu, ale również z całej Polski.  
WESOŁY AUTOBUS, czyli objazdowy dom kultury dotarł do jedenastu miejscowości powiatu słupskiego (Objazdy, Dębnicy Kaszubskiej, Łabiszewa, Malczkowa, Zaleskich, Drzeżewa, Będzichowa, Wieszyna, Korzybia, Grąsina, Osowa ). 
Wyruszył 2 października, a zakończył objazd po powiecie 6 listopada. Docierał głównie do miejscowości popegeerowskich. Skorzystało z jego oferty kulturalnej ok. 900 dzieci. 
Oferował zajęcia plastyczne, fotograficzne, zajęcia z footbagu, zajęcia filmowe i projekcje filmowe, spontaniczną animację, czyli dodatkowe atrakcje. 
Każdy wyjazd to 6 godzin zapewnionej rozrywki. 
Ożywionych zostało dziesięć świetlic wiejskich w powiecie słupskim. 
  • autor: MW

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7736001 wejść.
Strona Archiwalna