Zawody strzeleckie ZŻWP Rejonu Słupskiego
20 maja br. na strzelnicy CPSP w Wicku Morskim (poligon w Ustce) odbyły się zawody strzeleckie. Organizatorem imprezy był Zarząd Rejonowego ZŻWP w Słupsku, a zabezpieczenie pod względem obiektów, sprzętu i logistyki zapewniła 7 Brygada Obrony Wybrzeża, Komenda Centralnego Poligonu Sił Powietrznych i 6 Wojskowy Oddział Gospodarczy.
W zawodach wzięło udział 21 zespołów, podzielonych na trzy grupy:
- Grupa zespołów kół ZŻWP - 9 zespołów
- Grupa zespołów stowarzyszeń służb mundurowych - 5 zespołów
- Grupa zespołów samorządu terytorialnego - 7 zespołów
Puchary dla zwycięzców ufundowali: Prezes Zarządu Rejonowego ZŻ WP, Prezydent Miasta Słupska oraz Starosta Słupski.
Zawody przeprowadzono w konkurencji: strzelanie z kbk AK. Warunki: odległość 100 m, cel – figura bojowa nr 23 p, ogień pojedynczy, postawa strzelecka leżąc, - 3 strzały próbne (czas 3 minuty) w postawie leżącej z wykorzystaniem podpórki, - 10 strzałów w czasie 5 minut, leżąc z wykorzystaniem podpórki (oceniane).
Starostwo Powiatowe w Słupsku w tym roku reprezentowała drużyna żeńska: Jolanta Karska, Ewa Czyż i Daria Wojtas.
W poszczególnych konkurencjach zwycięzcami zostali:
A. Grupa zespołów kół ZŻWP:
a) Konkurencja zespołowa:
1. Koło nr 3 „Niebieskie Berety” ZŻWP ze Słupska – 224 pkt,
2. Koło nr 2 „Czarne Berety” ZŻWP ze Słupska – 157 pkt,
3. Koło nr 4 ZŻWP z Redzikowa – 156 pkt.
b) Konkurencja indywidualna:
1. Żurawski Adam - Koło nr 3 „Niebieskie Berety” ZŻWP ze Słupska – 85 pkt,
2. Mokwa Grzegorz - Koło nr 3 „Niebieskie Berety” ZŻWP ze Słupska – 81 pkt,
3. Kubiński Rafał - Koło nr 1 ZŻWP ze Słupska – 80 pkt.
B. Grupa zespołów stowarzyszeń służb mundurowych:
a) Konkurencja zespołowa:
1. Zarząd Rejonowy ZŻWP w Słupsku – 260 pkt,
2. SEiRPolicyjnych ze Słupska – 240 pkt,
3. Koło nr 29 SKMP ONZ ze Słupska – 189 pkt.
b) Konkurencja indywidualna:
1. Mokwa Grzegorz ZR ZŻWP w Słupsku – 89 pkt,
2. Zblewski Janusz – ZR ZŻWP w Słupsku – 87 pkt,
3. Derdziński Mieczysław – SEiRPolicyjnych ze Słupska – 85 pkt.
C. Grupa zespołów samorządu terytorialnego:
a) Konkurencja zespołowa:
1. Urząd Gminy Słupsk – 210 pkt,
2. Starostwo Powiatowe Lębork – 204 pkt,
3. Urząd Miasta Ustka – 182 pkt.
b) Konkurencja indywidualna:
1. Filipczak Marek – UG Słupsk – 86 pkt,
2. Sawicki Radosław – UG Kobylnica – 78 pkt,
3. Leśniewski Tomasz – UM Ustka – 77 pkt.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów, w szczególności dowództwom jednostek i żołnierzom zaangażowanym bezpośrednio w zabezpieczenie zawodów.
Zespołom wystawionym przez poszczególne koła, stowarzyszenia i samorządy gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za duży wysiłek i zaangażowanie oraz życzymy nowych sukcesów w kolejnych zawodach.
autor: źródło: ZŻWP Słupsk, foto: Jan Fąfara, data: 2013-05-22