2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Warcabowe zwycięstwo uczniów z Ośrodka w Damnicy

VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W WARCABACH 64 POLOWYCH -  „Sprawni Razem” odbył się w dniach 8 - 10.11.2013 r. w Miłakowie.  Zawody zostały zorganizowane przez: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Związek Stowarzyszeń Sportowych ,,Sprawni Razem” w Warszawie oraz UKS ,,Zawisza” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie. Partnerami Mistrzostw byli: Starostwo Powiatu Ostródzkiego, Marszałek Woj. Warmińsko – Mazurskiego, Jacek Protas oraz Poseł na Sejm RP - Beata Bublewicz.

Reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy, w składzie: Angelika Mróz, Damian Kirko oraz Adam Czub, (wszyscy z kl. II c Gimnazjum Nr 2), wywalczyła III miejsce w grze błyskawicznej i III miejsce w grze zespołowej. Została zatem trzecią drużyną w Polsce na trzynaście startujących.

Najlepszym zawodnikiem do lat 19 został Damian Kirko, który zajął I miejsce oraz wywalczył prawo startu w Mistrzostwach Świata do lat 19.

Cała placówka jest bardzo dumna ze swoich zawodników i już dziś mobilizuje ich do dalszych treningów.

• autor: Mirosława Korda, M. Sawicka-Glinka, data: 2013-11-18