2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

XXXIX finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież zapobiega pożarom”

Maciej Kowalczyk, uczeń klasy VI wygrał eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie i reprezentował nasze województwo pomorskie w XXXIX finale centralnym OTWP„Młodzież zapobiega pożarom”. Finał konkursu odbył się 4-6 czerwca 2016r. w Supraślu( woj. podlaskie). Uczestnicy turnieju rozpoczęli rywalizację w miejscowości Supraśl od rozwiązania testu pisemnego składającego się z 40 pytań. Po zakończonej części pisemnej  w programie turnieju znalazło się zwiedzanie Supraśla, Białegostoku oraz meczetu i Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w Kruszynianach. Dalszy etap rywalizacji części praktycznej został przeprowadzony na terenie Nadleśnictwa Krynki  w Poczopku. Najlepsi zawodnicy po dwóch konkurencjach zostali zakwalifikowani do etapu ustnego, który przeprowadzono w Pałacu Branickich w Białymstoku. Maćkowi zabrakło zaledwie dwóch punktów aby zawalczyć  o podium. Ostatecznie wśród 32 uczestników I grupy- szkoły podstawowe zajął 19 miejsce. Do Turnieju przygotowywał Maćka jego ojciec- zawodowy strażak PSP w Słupsku dh st. sekcyjny Mariusz Kowalczyk i dh Lidia Janikiewicz.

Gratulujemy Maćkowi  i życzymy dalszych sukcesów.

• autor: L.J., SP Kończewo
  • XXXIX finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy...