2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Zawodniczki Jantar Ustka z wizytą w Starostwie

Dzisiaj (27 bm.) Zdzisław Kołodziejski - Starosta Słupski oraz Jan Olech – Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego gościli w Starostwie Powiatowym w Słupsku zawodniczki Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Jantar Ustka: Klaudię Maruszewską i Agnieszkę Kulak, i ich trenera Henryka Michalskiego. Klaudia zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się niedawno w Bydgoszczy. Agnieszka zajęła piąte miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Tbilisi

Klaudia, pomimo tego, ze nie była uważana za faworytkę, zajęła pierwsze miejsce dzięki rzutowi na odległość 57,59 m. Ten wspaniały rzut jest też jej nowym rekordem życiowym.

Agnieszka zajęła piąte miejsce rzucając dyskiem na odległość 46,09 m. – Był to bardzo dobry jej start - ocenia trener – Henryk Michalski. - Agnieszka w finale była waleczna i skuteczna . Osiągnęła najlepszy wynik w historii lekkoatletycznej Ustki w Mistrzostwach Europy.

Klaudia i Agnieszka są uczennicami Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ustce, a także stypendystkami sportowymi starosty słupskiego.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• autor: TJ, fot. Jan Maziejuk, data: 2016-07-27