2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Słupskie salezjanki zakończyły sezon Północnej Ligi Licealnej Koszykówki Kobiet

Słupskie salezjanki zakończyły sezon Północnej Ligi Licealnej Koszykówki Kobiet. W turnieju finałowym zorganizowanym w Trzciance (Wielkopolska) wzięły udział 4 najlepsze ekipy tego sezonu.

Salos jechał na te zawody jako trzecia ekipa po rundzie zasadniczej i na takim miejscu ligę ukończył. Oczywiście był  apetyt na niespodziankę, jednakże w decydującym pojedynku z gospodyniami TSD Sport Trzcianka zabrakło nieco skuteczności albo czasu. Z koszykarkami z Trzcianki przyszło słupszczankom zagrać mecz inauguracyjny i niestety miało to wpływ na końcowy rezultat. Rozpoczęły one spotkanie po krótkiej rozgrzewce, gdyż nieco przedłużyło się okazałe otwarcie imprezy. Słupszczanki długo nie potrafiły trafić do kosza i pierwsza kwarta, przy mizernej skuteczności, zakończyła się kilkunastopunktowym prowadzeniem gospodyń. Pomimo gonitwy i odrobienia części strat (słupszczanki zbliżyły się na 7 punktów), wielkopolanki kontrolowały mecz do ostatniej minuty. Wtedy stało się coś, co zdarza się niezwykle rzadko, dziewczęta ze Słupska przejęły wydarzenia na boisku, w ciągu nieco ponad 30 sekund, trzykrotnie trafiły za 3 punkty i na 6,7 sekundy miały już tylko stratę 3 oczek. Niestety zabrakło czasu, aby jeszcze raz rzucić skutecznie na dogrywkę i ostatecznie uległy TSD 44-47. Najskuteczniejsze w Salosie były: O. Zielińska- 11 pkt. oraz N. Piotrowska i K. Fendrych po 10.

Drugie spotkanie to pojedynek z najlepszą drużyną ligi Olimpijczykiem Drawsko Pomorskie. Z tego meczu warto pamiętać jedynie pierwszą połowę, gdy salezjanki walczyły momentami jak równy z równym, choć tę część gry przegrały 26-41. Druga połowa to kompletna dominacja faworytek i ostateczny ich tryumf 82-39. Dla Salosu najwięcej punktów zdobyły: N. Andrzejczuk-12 i W. Wojewoda-8.

Po dwóch porażkach słupszczankom przyszło w niedzielę walczyć o trzecią lokatę z UKS Basket Miastko. To był niełatwy mecz. Miastczanki, z którymi salezjanki miały remisowy bilans w rundzie zasadniczej, wysoko postawiły poprzeczkę. Obie drużyny grały na niewysokiej skuteczności, jednakże to salezjanki utrzymywały przez całe spotkanie niewielką przewagę. Ambitne przeciwniczki doprowadziły nawet do 1 punktowego prowadzenia w 3 kwarcie i paru remisów, ale końcówka należała jednak do słupszczanek. Ostatecznie 43-33 zwyciężył Salos. W tym meczu, szczególnie w końcówce, klasą dla siebie była Kamila Fendrych, autorka 18 punktów, do tego 8 dołożyła N. Andrzejczuk.

Pozostałe wyniki:

Olimpijczyk Drawsko Pom. - UKS Basket Miastko 51-10
UKS Basket Miastko - TSD Sport Trzcianka 40-62
TSD Sport Trzcianka - Olimpijczyk Drawsko Pom. 48-64

Najskuteczniejszą koszykarką Ligi została Monika Witomska (Basket Miastko) z imponującą średnią 22,2 punktu na mecz. Organizatorzy wybrali także MVP final four z poszczególnych drużyn i były to:

Paulina Breszka (Miastko), Wiktoria Wojewoda (Słupsk), Katarzyna Mamrowicz (Drawsko) oraz Klaudia Amielko (Trzcianka).