2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Potęgowo 2018

W dniu 16 czerwca br. na stadionie sportowym Potęgowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu słupskiego. W zawodach udział wzięli zwycięskie drużyny z zawodów gminnych,  które odbyły się w miesiącu maju i czerwcu w poszczególnych gminach.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny w kategorii męskie, kobiece oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze działające przy OSP dziewcząt i chłopców. Zmagania prowadzone były według międzynarodowego regulaminu CTiF. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Słupsku przy współudziale Komendy Miejskiej PSP w Słupsku. Zawody rozstrzygane były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Osobną konkurencją była musztra, za którą drużyny otrzymały nagrody i wyróżnienia. Rywalizacja była bardzo zacięta, zawody niezwykle pasjonujące, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności  i sprawności. Zwycięscy w grupie męskiej i kobiecej będą reprezentowali powiat słupski na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych. W klasyfikacji zawodów czołowe miejsce zajęły drużyny:

3 miejsce – OSP Mielno

W klasyfikacji generalnej Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu słupskiego o puchar Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego wygrała Gmina Kępice na drugim miejscu uplasowała się Gmina Kobylnica, a trzecie miejsce zajęła Gmina Dębnica Kaszubska.

Przygotowanie i umiejętności druhów ochotników oceniała komisja sędziowska z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku pod kierownictwem sędziego głównego kpt. Krzysztofa Trockiego.

• autor: Autor: J.B., fot. Chodorowski Krzysztof, data: 2018-06-18