Strona Archiwalna Powiat Słupski

Dla mieszkańcówNiepełnosprawnośćDzień godności osób niepełnosprawnych 2018

• Konferencja prasowa

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Statuetki za dobre serce

Do 23 listopada br. można zgłaszać kandydatów do Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego „Daję Radość”. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, stowarzyszeniom, firmom, instytucjom i organizacjom działającym aktywnie w powiecie słupskim na rzecz osób niepełnosprawnych. Takim, którzy swoją działalnością, gestem, zachowaniem potrafili i potrafią nadal sprawiać radość osobom, potrzebującym na co dzień wsparcia, różnej pomocy, niekoniecznie materialnej. Chodzi szczególnie o zauważenie i wyróżnienie osób, organizacji, zakładów pracy, instytucji, firm, które choć zajmują się zupełnie innymi sprawami, dostrzegają też problemy osób niepełnosprawnych i potrafią im zaradzić, pomóc, ulżyć w codziennym życiu, w pokonywaniu różnych barier i sprawić przy tym radość.

Na uroczystej Gali, która odbędzie się 5 grudnia br. w Sali Lustrzanej zabytkowego pałacu w Damnicy (w którym od ponad 60 lat mieści się i aktywnie działa Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego), podczas Powiatowych Obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, zostaną wręczone cztery statuetki „Daję Radość 2018” i dyplomy będące szczególnym podziękowaniem za niezwykłą dobroć i okazane serce osobom niepełnosprawnym w powiecie słupskim.

Kandydatów do wyróżnienia może zgłosić każdy, komu nie obce są problemy niepełnosprawności. Mogą to zrobić osoby prywatne, organizacje, instytucje, w tym urzędy gminne, ośrodki pomocy społecznej, instytucje kultury, osoby zajmujące się zawodowo niepełnosprawnością. Najważniejsze, by dostrzec szczególne zaangażowanie innych na rzecz niepełnosprawności! Wszyscy zgłoszeni kandydaci zostaną zaproszeni na Galę, a laureatów wybierze Kapituła powołana przez Starostę Słupskiego, składająca się z osób cieszących się społecznym zaangażowaniem i uznaniem.

Zgłoszenia kandydatów można dokonać na wniosku dostępnym na stronie internetowej powiatu. Wypełniony wniosek można złożyć w Biurze Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów, w pok. 01 1ub przesłać na adres: Starostwo Powiatowe, 76-200 Słupsk, ul. Szarych Szeregów 14. Można też przesłać pocztą elektroniczną na adres: ps@powiat.slupsk.pl.

Załączniki:

Regulamin i wniosek

Znalezione obrazy dla zapytania logo starostwa w sÅupsku    9k=   wEwistwBIIO6wAAAABJRU5ErkJggg==

• autor: PS, data: 2018-11-07

Licznik odwiedzin: