Budowa placu zabaw w Ustce

„Utworzenie placu zabaw, nauki i rekreacji przy Centrum Administracyjnym Domów dla Dzieci w Ustce”

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach: działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Plac będzie miejscem ogólnodostępnym dla wszystkich mieszkańców Ustki i osób odwiedzających miasto. Będzie służyć aktywnym działaniom użytkowników, jednocześnie swoim wyglądem i formą wkomponuje się w otoczenie. Przyczyni się on również do większej integracji środowiska lokalnego, poprawy jakości spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Ustki oraz do lepszego rozwoju infrastruktury publicznej. Plac będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych poprzez wyposażenie i zastosowanie rozwiązań gwarantujących komfort i bezpieczeństwo w korzystaniu z obiektu. Dobrze wyposażony plac wpłynie na rozwój miasta pod względem rekreacyjnym oraz zaspokoi potrzeby społeczne i kulturalne mieszkańców.

Przewidywane wyniki operacji:
Liczba nowych obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej – 1;
Liczba obiektów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów – 1;
Wzrost liczby osób korzystających z wybudowanych, przebudowanych lub wyposażonych obiektów – 100%.

Cel ogólny LSR:
1. Atrakcyjne miejsce zamieszkania i pobytu.
1.3 Rozwój infrastruktury społecznej oraz kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej.
1.3.1 Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej, zwłaszcza służącej integracji i edukacji lokalnej społeczności.

Celem operacji jest utworzenie nowej oferty turystyczno-rekreacyjnej w Ustce poprzez budowę placu zabaw, nauki i rekreacji w terminie do dnia złożenia wniosku o płatność ostateczną.

Kwota przyznanej pomocy: 136 149,00 zł