Konwent wójtów i burmistrzów powiatu słupskiego nowej kadencji

W dniach 19 - 20 czerwca br. w Rowach w gminie Ustaka zorganizowano pierwszy w nowej kadencji 2025 - 2029 Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Słupskiego z udziałem samorządowców i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m. in.: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Anna Stelmaszyk-Świerczyńskiej, doradca w Ministerstwie Obrony Narodowej Maciej Samsonowicz oraz przedstawiciele słupskiej Komendy Miejskiej Policji i Państwowej Straży Pożarnej,
Spotkanie było doskonałą okazją do dyskusji na temat:
- wspólnych działań promocyjnych gmin i powiatu
- inwestycji w mieście Ustka i pasie nadmorskim oraz potrzebie rozbudowy Portu w Ustce
- kierunków rozwoju powiatu i regionu słupskiego oraz wyzwań, przed jakimi znajdują się samorządy.

Kolejne spotkanie samorządowców z regionu planowane jest jesienią

Dzień otwarty - Pomorskie bez smogu

Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Starosta Słupski zapraszają na spotkanie pn. „Dzień Otwarty – Pomorskie bez smogu”, które odbędzie się w dniu 5 lipca 2024 r. o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy

Nad morze czy jezioro komunikacją zbiorową

Od 1 lipca wraca wakacyjna siatka połączeń regionalnych, które Powiat Słupski przygotował we współpracy z operatorem PKS Słupsk. O szczegółach poinformowali na konferencji prasowej: starosta słupski Paweł Lisowski, wicestarosta Marcin Kowalczyk i prezes spółki PKS Tomasz Kowalczyk

Zarząd Powiatu Słupskiego z wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok

Za nami IV Sesja Rady Powiatu Słupskiego, podczas której radni podjęli jednogłośnie dwie ważne uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Słupskiemu absolutorium oraz wotum zaufania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na IV sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym na dzień 25 czerwca 2024 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP za nami

Na stadionie sportowym w Główczycach (gmina Główczyce) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komendę Miejską PSP w Słupsku i Gminę Główczyce.

Umowy na modernizację dróg powiatowych podpisane

Na konferencji prasowej z udziałem starosty słupskiego, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, dyrektora ZDP i przedstawicieli wykonawców POL-DRÓG Gdańsk Sp. z o.o. i Furges Sp. z o.o podpisano umowy na zadanie pod nazwą „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Słupskiego”, dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

XXV Powiatowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży zakończona

W słupskim Starostwie podsumowano XXV Powiatową Olimpiadę Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych (z roczników 2011 i młodsi), przeprowadzoną przez wyłoniony w drodze otwartego konkursu ofert Słupski Szkolny Związek Sportowy.

Umowa na unijne dofinansowanie na realizację nagłośnienia hali ZSOiT w Ustce podpisana

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku podpisana została umowa na realizację operacji pod nazwą: Nagłośnienie hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce podpisana.

Pierwsze zgromadzenie Słupskiego Związku Powiatowo – Gminnego w nowej kadencji

W słupski Starostwie odbyło się pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Słupskiego Związku Powiatowo – Gminnego w nowej kadencji samorządowej.

Zaproszenie na II sesję Rady Powiatu Słupskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech zaprasza na II sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuje na dzień 14 maja br. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.