Strona Archiwalna Powiat Słupski

Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Sobota 7 Września 2019     Imieniny: Marka, Melchiora, Reginy

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Atrakcje powiatu

Multimedia

  • 76 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  • 76 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  • 76 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  • 76 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  • 76 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  • 76 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  • 76 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  • 76 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Powrót do natury

Niewiele jest w Polsce takich miejsc jak powiat słupski. Jego magia to szum morskich fal Bałtyku, piękno krajobrazów, malownicze wzgórza, pełne tajemnic lasy, a wśród nich liczne jeziora i rzeki – Słupia ze Skotawą, Łeba, Wieprza i Łupawa. Mimo że jesteśmy regionem utożsamianym głównie z letnim wypoczynkiem, warto spędzić tu urlop o każdej porze roku, gdyż w zasięgu ręki jest wiele możliwości i atrakcji. Odwiedzając ziemię słupską, przyjeżdża się tu naprawdę po słońce i uśmiech. Oprócz wielu walorów przyrodniczych i kulturowych, atutem naszego regionu są życzliwi ludzie oraz dobra kuchnia.

Na ziemi słupskiej znajdują się idealne warunki do uprawiania turystyki aktywnej: windsurfingu, kajakarstwa, wycieczek rowerowych, pieszych wędrówek, jazdy konnej, wędkarstwa morskiego i myślistwa. Obfitująca w niezwykłe atrakcje okolica sprzyja organizowaniu wędrówek i wycieczek. Szlaki rowerowe zostały poprowadzone przez obszary chronionego krajobrazu, Słowiński Park Narodowy oraz przez wsie z charakterystyczną zabudową gospodarczą i sakralną o konstrukcji szachulcowej z XVII i XIX wieku. Na trasach turyści mogą korzystać z noclegów u gospodarzy na wsi, u których mogą również skosztować miejscowego jadła. Na łamach tej publikacji przedstawiamy najbardziej atrakcyjne gospodarstwa, pensjonaty i miejsca, w których warto się zatrzymać na dłużej. Są one nie tylko doskonałym miejscem aktywnego wypoczynku, ale także stanowią bazę wypadową nad morze czy inne okolice regionu. 

Największym atutem powiatu słupskiego jest dostęp do Bałtyku, można więc rozkoszować się urokami piaszczystych plaż w Ustce, Rowach, Orzechowie, Dębinie, Poddąbiu i Czołpinie. Każda z tych uroczych miejscowości tworzy własny, niepowtarzalny klimat. W Ustce, która ma również status uzdrowiska, organizowane są wycieczki po morzu oraz połowy dorszy z kutrów. Cieszą się one niezwykłym zainteresowaniem, dostarczając wielu niezapomnianych wrażeń. Na rzekach odbywają się liczne spływy kajakowe dla wszystkich chętnych turystów, dla tych z większym bagażem doświadczeń szczególnie polecamy spływy na przepięknej i urozmaiconej rzece Słupi.

Niewątpliwą atrakcją przyrodniczą i najcenniejszym obszarem chronionym w powiecie jest Słowiński Park Narodowy – Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO, na terenie którego znajdują się ruchome wydmy – jedne z nielicznych w Europie. Do uprawiania turystyki wybrano reprezentatywne, wybrane obszary, wyznaczając wiele szlaków turystycznych. Uroki nadmorskiego krajobrazu można podziwiać także z wieży widokowej znajdującej się na najwyższym wzniesieniu - górze Rowokół - lub z latarni morskiej w Czołpinie.

Atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców i turystów jest Dolina Charlotty, piękny i dobrze znany kompleks turystyczno-gastronomiczny nad Jeziorem Zamełowskim, położony pomiędzy Słupskiem a Ustką. Dolina to miejsce urokliwe, wyjątkowe i niezwykle intrygujące – proponuje ciekawą ofertę na wszystkie pory roku. Gości kusi urokliwym pensjonatem, stadniną koni, wędkowaniem, amfiteatrem, oryginalną restauracją, a także ekskluzywnym hotelem SPA. Osobliwe miejsca w regionie to także Kraina w Kratę i wieś Swołowo, XVII-wieczny pałac w Warcinie z odrestaurowaną wozownią, w której funkcjonuje Centrum Edukacji Regionalnej, Szlak najstarszych elektrowni wodnych w Europie w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi, Skansen Wsi Słowińskiej w Klukach. Za ziemi słupskiej zachowały się liczne neogotyckie zabytkowe kościoły oraz XVII- i XIX-wieczne pałace z parkami, które można zwiedzać o każdej porze roku.

Zapraszamy i zachęcamy do przyjazdu turystów, którzy kochają aktywny wypoczynek, wodę, słońce i uśmiech…
 

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7735311 wejść.
Strona Archiwalna